Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Wszystkie główne indeksy GPW z przytupem rozpoczęły nowy giełdowy tydzień. Skuteczna obrona technicznych wsparć zachęciła inwestorów do kupowania akcji. Dzięki temu indeks WIG20 potwierdził znaczenie linii trendu wzrostowego znajdującej się na poziomie 2.420 pkt. i w szybkim tempie powrócił ponad poziom 2.500 pkt. Niższą aktywność częściowo można tłumaczyć świątecznym tygodniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z technicznego punktu widzenia aktualna sytuacja na wykresie dużych spółek w dalszym ciągu w lepszej pozycji stawia posiadaczy akcji. Do kontynuacji głównego trendu wzrostowego kupującym brakuje jednak głównego sygnału związanego z kreśleniem nowych maksimów cenowych. Po dwóch dniach silnych zwyżek indeks WIG20 zbliżył się do poziomu wrześniowych maksimów i szczytu z 11 października br. (2.551 pkt.).

Analiza indeksu sWIG80 – Są pierwsze sygnały obrony na sWIG80

Kilka dni temu zwracaliśmy uwagę, iż rynek małych spółek przeszedł już w fazę istotnego zniechęcenia inwestorów. Nachylenie wykresu osiągnęło pionowy charakter, świadczący o skrajnych emocjach. Równocześnie na oscylatorach technicznych pojawiły się sygnały ekstremalnego wyprzedania. Wartość wskaźnika RSI obniżyła się do dawno nieobserwowanego poziomu ok. 10 pkt.

Ostanie 3 dni to odreagowanie indeksu sWIG80 w górę. W przypadku nawrotu negatywnych tendencji, indeks ma w zanadrzu obronione ostatnio wsparcie na poziomie 14,0 tys. pkt. i długoterminową linię trendu wzrostowego przebiegającą na poziomie 13,6 tys. pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Analiza Indeksu S&P – Pracowity tydzień na Wall Street

W najbliższych dniach mocno wypełniony będzie kalendarz makro dotyczący USA. Już jutro kończy się dwudniowe posiedzenie Zarządu Rezerwy Federalnej. Stopy z dużym prawdopodobieństwem pozostaną bez zmian. Również jutro amerykański Kongres ma przedstawić długo oczekiwany projekt pro-wzrostowej reformy podatkowej. Na rynku pojawiły się jednak spekulacje, iż redukcja podatków może być wolniejsza i stopniowa. Stąd też wczorajsze spadki indeksów. Z kolei we czwartek prezydent USA, Donald Trump ma przedstawić przyszłego szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Informacje ze spółek

Bank Millennium – ambitna, ale realna strategia banku

Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w III kwartale 2017 roku wzrósł do 187,5 mln zł z 138,8 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk netto banku okazał się 3 proc. wyższy od konsensu na poziomie 181,9 mln zł.

Komentarz: Przy okazji publikacji raportu finansowego za III kw. br., bank zaprezentował strategię na najbliższe lata. Plany rozwoju zostały ocenione przez rynek jako ambitne, ale realne. Do głównych założeń należy wypracowanie 1 mld zł zysku netto w 2020 r. oraz spadek wskaźnika kosztów do dochodów do 40 proc. Podtrzymana została polityka dywidendowa, zakładająca przekazanie na ten cel 35-50 proc. zysku (z uwzględnieniem rekomendacji KNF). Nie podjęta jeszcze została decyzja odnośnie dywidendy za 2017 r.

Budimex – wszechstronność szansą na zrównoważenie negatywnego otoczenia

Oferta Budimeksu za 116,8 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska – podała budowlana spółka w komunikacie. Przetarg dotyczy budowy wiaduktu Biskupia Górka.

Komentarz: Akcjonariusze spółek budowlanych mają za sobą cięższy okres. Nawet publikacja bardzo dobrego raportu finansowego Budimexu za III kw. br., nie była w stanie odwrócić negatywnych tendencji panujących notowaniach spółki. Inwestorzy mają w pamięci opinię prezesa, iż utrzymanie zyskowności z III kw. br. może okazać się niemożliwe w kolejnych kwartałach. Jako powód podaje się presję cenową ze strony podwykonawców oraz wzrost płac i cen materiałów. Głównym atutem spółki jest jej wszechstronność. Budimex z powodzeniem realizuje m.in. typowe kontrakty budowlane, drogowe oraz kolejowe. Spółka obecna jest również na rynku deweloperskim.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here