Naga MarketsDzisiejsza sesja nie należała do przełomowych, choć oczywiście nie można narzekać na jej końcowy wynik, przynajmniej pod względem europejskich rynków. Obecnie sytuacja na rynku jest na tyle stabilna, że powinna wspierać kontynuację wzrostów, choć martwi oczywiście zwrot w przypadku wydźwięku banków centralnych oraz kolejne ogniska ryzyka geopolitycznego. 


Europejskie rynki rozpoczęły nowy tydzień bardzo pozytywnie, choć w przypadku Azji sytuacja wyglądała bardzo mieszanie. Z jednej strony widać było lekkie spadki na rynku chińskim oraz w Honk Kongu, zaś z drugiej zanotowano spore wzrosty w Japonii oraz w Australii. Lepsze nastroje były wspierane z jednej strony po dobrym wydźwięku danych z amerykańskiego rynku pracy w piątek, zaś z drugiej poprzez odbicie cen na rynku ropy naftowej. Cena czarnego złota jest jednak mocno zmienna i reaguje na każde słowa dotyczące fundamentów w Stanach Zjednoczonych lub porozumienia OPEC. dzisiaj widoczne było spore cofnięcie, które zanotowane zostało po doniesieniach z Nigerii, że państwo nie rozważa dołączenia do porozumienia o cięciu produkcji. Oznacza to, że kraj zamierza w dalszym ciągu kontynuować swoją ekspansję.

W przypadku rynku na Wall Street widzimy nieco mniej dynamiczne wzrosty, ale z drugiej są one napędzane poprzez sektor, który radził sobie w ostatnich tygodniach zdecydowanie gorzej. Widać przede wszystkim wzrost akcji spółek technologicznych. Sektor ten ma za sobą ciężki miesiąc czerwiec. Ważne dla Wall Street może być wystąpienie Janet Yellen, która będzie przemawiać przed komisjami w Kongresie na tematy związane z gospodarką. Mogą pojawić się stwierdzenia oraz pytania w jaki sposób zacieśnianie polityki monetarnej ma wpływ na gospodarkę. Yellen może wypowiedzieć się również na temat redukcji bilansu i w jaki sposób wpłynie to na rentowności amerykańskich obligacji. Fed już dawno wspominał, że chce uniknąć sytuacji, która miała miejsce przy wygaszeniu programu QE, czyli gwałtownego wzrostu rentowności, co mogłoby doprowadzić do paniki na rynkach.

Po godzinie 18:00, czyli po zamknięciu rynku europejskiego sytuacja wygląda następująco. DAX zakończył sesję na plusie o 0,46%, CAC 40 wzrósł o 0,40%, natomiast FTSE 100 zyskał 0,26%. Na Wall Street S&P 500 zyskuje 0,19%, DJIA wzrasta o 0,12%, natomiast Nasdaq jest wyżej o 0,34%.

Niezła sesja zanotowana była również na GPW. Indeks wzrósł przede wszystkim na początku sesji i później stopniowo te zyski oddawał. Niemniej WIG20 kończy dzień powyżej 2300 punktów ze wzrostem na poziomie 0,21%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here