Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Już końcówka wtorkowych notowań przyniosła ożywienie na spółkach największej kapitalizacji. Wczoraj natomiast obserwowaliśmy rajd indeksu WIG20 w stronę najbliższego technicznego oporu zlokalizowanego na poziomie 2.350 pkt. Napływowi kapitału na rynek akcji, sprzyjały m.in. zakończone zapisy na duże spółki oferowane na rynku pierwotnym.

Ważną informacją dnia wczorajszego jest decyzja udziałowców Play sprzedających do 48 proc. walorów o zejściu z ceny. Pierwotne widełki wynoszące 34-44 zł, zostały zawężone do 36-38 zł. Niższa cena z jednej strony oznacza tańszy zakup akcji w ofercie publicznej i wyższe szanse na zysk. Z drugiej strony jednak popyt na akcje najmłodszej w Polsce sieci komórkowej nie jest na tyle duży przy wyższych cenach, co może sugerować ograniczony potencjał na debiucie akcji zaplanowanym na 27 lipca br.

Indeks WIG ponownie z szansą na wzrosty  – indeks WIG

Biały korpus na wykresie świecowym dziennym i pozostawiona niżej strefa kilkudniowej konsolidacji w przedziale 60,5-61,0 tys. pkt., zwiększają szanse na powrót indeksu WIG do długoterminowego trendu wzrostowego. Scenariusz, który pogodziłby obie strony rynku, a opisuje go widoczny na wykresie dziennym kanał wzrostowy, od którego dolnej granicy doszło od odbicia w ostatnich dniach.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Z kolei górny zakres zmienności w ramach tej formacji cenowej znajduje się w rejonie poziomu 62,5 tys. pkt. Rynek ma zatem szanse na kontynuowanie wzrostów i wakacyjną hossę. Dynamika wzrostów może jednak nie mieć tak spektakularnego charakteru jak to miało miejsce w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

Janet Yellen uspokoiła rynki finansowe – indeks S&P

Wystąpienie prezes FEDu przed komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów wpłynęło korzystnie na rynek akcji w USA. Indeks S&P500 oddalił zagrożenie spadku poniżej poziomu 2.400 pkt. Janet Yellen potwierdziła konieczność stopniowego podnoszenia stóp procentowych, ale wskazała, że istnieje niepewność co do kształtowania się inflacji w USA. Niezbędna jest również redukcja sumy bilansowej, do czego rynki się obecnie przygotowują. Umacnia się również rynek pracy, a gospodarka rozwijać się będzie w umiarkowanym tempie.

Informacje ze spółek

Unibep – wyższy portfel zamówień korzystny dla notowań spółki

Unibep podpisał umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa budynków biurowych w ramach inwestycji Ogrodowa Office w Łodzi – podała spółka. Wynagrodzenie Unibepu wyniesie 26,92 mln euro (114,15 mln zł) netto i może wzrosnąć o 7,7 mln euro (32,67 mln zł).

Komentarz: Mimo nienajlepszej koniunktury na spółkach małej kapitalizacji, notowania Unibepu w ostatnich dniach wyróżniają się pozytywnie. Budowlana spółka oprócz wspomnianej wyżej inwestycji w Łodzi, pozyskała ostatnio kontrakt za prawie 30 mln zł na realizację budynku mieszkalnego w Warszawie oraz kontrakt drogowy razem z Trakcją za 122 mln zł w Białymstoku. Unibep startuje ponadto wraz z Strabagiem w przetargu ogłoszonym przez GDDKiA na projekt i rozbudowę DK63 (Wygoda – Zambrów).

KGHM – lepsza kondycja Sierra Gorda

KGHM liczy, że w perspektywie dwóch-trzech lat pojawią się pozytywne przepływy finansowe w Sierra Gorda w Chile.

Komentarz: Akcje KGHM w dniu wczorajszym należały do rynkowych liderów pod kątem wzrostu kursu. Inwestorzy dyskontowali m.in. wyższe ceny miedzi na rynku surowcowym, jak również pozytywne informacje dotyczące projektu Sierra Gorda. Prezes miedziowego kombinatu w swojej wypowiedzi radiowej podkreślił, iż w ostatnich miesiącach znacząco poprawił się poziom zarządzania Sierra Gorda. Efektem jest wygenerowany w I kw. br., pierwszy raz w historii, zysk na poziomie EBIT.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here