Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


WIG20

Warszawski parkiet próbuje przełamać swoją ostatnią słabość. Do gry wracają duże spółki. Pozytywny sygnał napłynął z rynku surowców, w tym przede wszystkim ze strony wyższych cen miedzi, co automatycznie znalazło odzwierciedlenie w kursie KGHM. Indeks WIG20 pozostaje kanale wzrostowym, a korzystny nastrój inwestycyjny na świecie będzie pomagał barometrowi dużych spółek ponownie zaatakować psychologiczną poziom 2.500 pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Nastroje inwestorów przed początkiem czwartkowych notowań były fatalne. Mimo wzrostów na Wall Street nasz rynek nie wykazywał chęci do wykorzystania wciąż aktualnych pozytywnych uwarunkowań w średnim terminie. Szczególnie słabe nastroje utrzymują się wśród spółek najmniejszej kapitalizacji. GPW przebudziła się jednak w godzinach południowych. Dzięki wczorajszemu zwrotowi, oddaliło się ryzyko spadku notowań indeksu WIG20 w rejon dolnego ograniczenia wspomnianego kanału wzrostowego (2.400 pkt.). Najbliższym celem popytu jest podniesienie notowań barometru dużych spółek w okolice 2.500 pkt.

Analiza indeksu sWIG80 – Poziom 15,0 tys. pkt. lekko nadłamany

Indeks małych spółek jako jedyny odnotował w dniu wczorajszym ujemną stopę zwrotu. W drugiej połowie sesji na rynku small caps również poprawił się sentyment, jednak popyt był zbyt słaby, by wyciągnąć notowania sWIG80 na plusy. Na wykresie świecowym dziennym indeksu wyrysowany został niewielki czarny korpus z dolnym cieniem. Nadal testowane jest dolne ograniczenie kanału spadkowego znajdujące się w strefie 14,9-15,0 tys. pkt. W tym miejscu znajduje się również poziom ważnego szczytu z końca 2013 r. Pierwszym pozytywnym sygnałem świadczącym o poprawie nastrojów wśród small caps byłby powrót notowań sWIG80 powyżej poziomu 15,0 tys. pkt.

Analiza Indeksu S&P – Kolejne maksima cenowe na Wall Street

Indeksy za oceanem nieprzerwanie pną się w górę. Notowania S&P500 wzrosły wczoraj ósmą sesję z rzędu. Inwestorzy dyskontowali wypowiedzi członków FEDu oraz dobre dane makro. Prezes FED z San Francisco jest zdania, iż to czynniki przejściowe odpowiadają za niską inflację i jest to zjawisko przejściowe. Gospodarka notuje stabilne tempo wzrostu i uzasadnione jest łagodne zaostrzanie polityki pieniężnej. Po bardzo dobrych odczytach indeksów ISM, wyższą dynamikę odnotowały zamówienia na dobra trwałego użytku. Dzisiaj rynek skupi się na kluczowych danych z rynku pracy (stopa bezrobocia i liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych).

Podejmij Turbo Wyzwanie i walcz o jedną z ponad czterdziestu nagród

Informacje ze spółek

Herkules  – wysoki popyt na usługi szansą na wzrost zysków

Herkules widzi duży popyt na usługi w segmencie żurawi wieżowych i ocenia, że w 2018 r. powinno być podobnie – poinformował PAP Biznes prezes Grzegorz Żółcik. Jego zdaniem dobra passa na rynku mieszkaniowym utrzyma się przynajmniej w 2018 r. Spółka liczy na wygranie przetargu w zakresie GSM-R. Umowa ta zapewniłaby jej ”bardzo duży” wzrost przychodów.

Komentarz: Spółka opublikowała wyniki finansowe za II kw. br. Przychody wzrosły do 34 mln zł z 28,1 mln zł w I kw. br. i 33,3 mln zł w II kw. ub. r. Zysk operacyjny wzrósł w ujęciu kw./kw. do 4,6 mln zł 3,1 mln zł. W analogicznym okresie ub. r. było 6,8 mln zł. W przypadku zysku netto spółka również notuje poprawę kw./kw. do 2,9 mln zł z 1,7 mln zł i spadek zysku netto r/r z 6,8 mln zł.

Polnord – rekordowy III kw. korzystnie przełoży się na wyniki finansowe

W trzecim kwartale 2017 roku Polnord sprzedał na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie 383 lokale netto – poinformowała spółka w komunikacie.

Komentarz: Inwestorzy liczą na poprawę notowań spółki dzięki rekordowej liczbie zakontraktowanych lokali w III kw. br. Poprzedni rekord Polnordu padł w I kw. br. i wynosił 335 mieszkań. Jednocześnie, jak podaje spółka, sprzedaż Polnordu ważona udziałami była wyższa w III kw. r/r o ponad 60 proc. W raporcie finansowym za III kw. zostanie rozpoznanych 201 mieszkań przekazanych nabywcom w formie aktów notarialnych, co korzystnie wpłynie na wyniki finansowe. Jak zapewnia zarząd, intensyfikowane są działania w zakresie maksymalizacji zabudowy banku ziemi, poprzez uruchamianie dużej liczby nowych inwestycji. Działania te w przyszłości znajdą przełożenie w zwiększonej ofercie mieszkań. Na 2017 r. Polnord zaplanował w sumie uruchomienie 11 inwestycji, wykorzystując posiadany największy wśród polskich firm deweloperskich bank ziemi.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here