Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Poprawia się kondycja głównych indeksów warszawskiego parkietu. Naszemu rynkowi sprzyja przede wszystkim dobra koniunktura na Wall Street i nowe maksima cenowe tamtejszych barometrów giełdowych. Dzisiaj na GPW w dobrej atmosferze zadebiutują akcje Play’a.

Indeks WIG20 odrobił już ponad połowę spadków z ubiegłego tygodnia. Notowania flagowego indeksu swobodnie wróciły ponad poziom 2.350 pkt. Powrót ten stanowi sygnał potwierdzający nasz scenariusz kreślenia kanału wzrostowego. Obecnie znajdujemy się mniej więcej w połowie tej formacji cenowej. Im bardziej notowania WIG20 zbliżać się będą w rejon tegorocznych maksimów (2.400 pkt.), może pojawić się presja sprzedających. Z kolei okolice poziomów 2.300-2.320 pkt. stanowią obecnie obszar większej aktywności strony popytowej.

Indeks mWIG40 przed kolejną szansą – indeks mWIG40

Rozkręcający się sezon publikacji wyników finansowych spółek za II kw. br. będzie dobrą okazją do weryfikacji szans indeksu mWIG40 do kreowania nowych maksimów cenowych. Stawka jest bardzo wysoka. Dotychczas barometr średnich spółek już pięciokrotnie nie był w stanie przebić się przez strefę 4.950-5.000 pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Warto jednak zwrócić uwagę, iż ostatnie trzy kontry ze strony podaży były coraz słabsze. Linia trendu wzrostowego stopniowo wędruje w górę i aktualnie przebiega na poziomie 4.850 pkt. Dzisiaj rano dobre wyniki finansowe zaprezentowała hotelarska grupa Orbis. Swoje osiągnięcia za II kw. br. zaprezentuje również w dniu dzisiejszym m.in. GPW.

S&P500 walczy o nowe maksima – indeks S&P

Środowa sesja na Wall Street początkowo przebiegała po myśli kupujących. Bardzo dobre wyniki finansowe Boeinga wsparły przede wszystkim indeks Dow Jones. Notowania indeksu S&P500 ustanowiły nowe maksimum intaday na poziomie 2.481 pkt. Wydarzeniem dnia było jednak posiedzenie FEDu. Stopy zgodnie z oczekiwaniami pozostały bez zmian. Zapowiedziano również redukcję sumy bilansowej w „relatywnie bliskim czasie”.

Informacje ze spółek

Orange – skuteczna walka o poziom zyskowności

Orange Polska w drugim kwartale 2017 roku wypracował 812 mln zł raportowanego zysku EBITDA wobec 773,4 mln zł oczekiwanych przez analityków. Rok wcześniej zysk wyniósł 824 mln zł.

Komentarz: Raport finansowy OrangePL za II kw. powinien zostać pozytywnie przyjęty przez rynek. Spadek przychodów spowodowany przede wszystkim niekorzystnym trendem w telefonii stacjonarnej tylko śladowo wpłynął na uzyskiwany poziom rentowności. Spółka w II kw. straciła również klientów telefonii stacjonarnej, co tłumaczy przesunięciem w stronę ofert bez telefonu i planom ratalnym w pozyskiwaniu klientów. Korzystnie przedstawia się porównanie zysku netto w ujęciu całego pierwszego półrocza. Dzięki niższym kosztom finansowym wspartych przez kursy walut, skonsolidowany zysk netto w I półroczu wyniósł 110 mln zł wobec 115 mln zł w analogicznym okresie 2016 r.

Newag – spodziewany wzrost liczby kontraktów

Newag podpisał z PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa umowę na modernizację 10 lokomotyw spalinowych – podała spółka w komunikacie. Szacunkowa łączna wartość umowy wynosi ok. 96,3 mln zł netto.

Komentarz: Newag liczy na wzrost ilości kontraktów w najbliższym czasie. Spółka jest dobrze pozycjonowana do skorzystania ze spodziewanego ożywienia w kontraktach infrastrukturalnych. Podpisany kontrakt ma być zrealizowany do 31 grudnia 2018 r. Równocześnie Newag prowadzi aktywne prace rozwojowe. Ostatnio przeznaczył ponad 30 mln zł na prace związane z budową nowego modelu lokomotywy. Spółka wypłaci inwestorom dywidendę z zysku za ubiegły rok w kwocie 0,7 zł na akcję, co oznacza stopę dywidendy na poziomie ponad 4 proc. DD to 4 września br.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here