Naga MarketsOd euforii związanej z biciem przez indeks WIG20 nowych maksimów cenowych przeszliśmy do poszukiwania argumentów za kontynuacją dotychczasowego trendu wzrostowego. Niewątpliwie faza cyklu rozwoju naszej gospodarki uzasadnia optymistyczne stanowisko. Jedynym problemem jest element ryzyka, który pojawił się na Wall Street i związany jest z realizacją obietnic przedwyborczych Donalda Trumpa. Wczoraj nie doszło do głosowania nt. nowej ustawy. Nie podano terminu kiedy się odbędzie.


Po trzech dniach osłabienia indeksu dużych spółek i spadku notowań w rejon najbliższego technicznego wsparcia na poziomie 2.200 pkt., zgodnie z naszymi prognozami, na rynku pojawili się chętni do kupna akcji. Indeks WIG20 utrzymał się w ramach kanału wzrostowego. Notowania wróciły jednak do konsolidacji w przedziale 2.180-2.300 pkt.

Wybicie z trójkąta zadecyduje o dalszej koniunkturze na sWIG80 – indeks sWIG80

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Klarowniejszą sytuację techniczną prezentuje indeks najmniejszych spółek warszawskiego parkietu. Po silnej fali wzrostowej z początku roku, ostatnie trzy tygodnie to korekta, która na wykresie dziennym przybrała kształt trójkąta symetrycznego. Jest to układ, który najczęściej stanowi zapowiedź kontynuacji dotychczasowej tendencji. O zakończeniu korekty będziemy mówić w momencie wzrostu notowań sWIG80 powyżej strefy 16,4-16,6 tys. pkt. Wciąż możliwe jest również testowanie najbliższej strefy wsparcia w przedziale 16,0-16,2 tys. pkt.

Głosowanie w sprawie „Ryancare” zostało przesunięte – indeks S&P500

Przedłuża się okres niepewności związany z możliwością realizacji swoich obietnic przedwyborczych przez Donalda Trumpa. Wczoraj nie doszło do głosowania w sprawie nowej ustawy przygotowanej przez republikanina Paula Ryana. Na te rozwiązanie indeks S&P500 odpowiedział niewielkim spadkiem. W najbliższych dniach koniunktura rozgrywać się będzie w sferze spekulacji. Informacje nt., co dalej, mogą napływać na rynek w każdym momencie.

Informacje ze spółek

Uniwheels – spadek kursu w wyniku ogłoszenia wezwania

Superior Industries International Germany wezwał do sprzedaży 12,4 mln akcji Uniwheelsu, stanowiących 100 proc. akcji, po 235,83 zł za akcję. Uniwheels Holding Malta, główny akcjonariusz spółki, zobowiązał się sprzedać wszystkie posiadane akcje – poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.

Komentarz: Grupa Uniwheels jest jednym z wiodących dostawców felg aluminiowych do samochodów osobowych w Europie oraz jednym z kilku liderów technologicznych w sektorze felg aluminiowych. Spółka notuje dynamiczny wzrost przychodów i zysków. Jednocześnie na atrakcyjnym poziomie pozostaje wycena wskaźnikowa (C/Z = 12,56x). Uniwheels otworzył nową fabrykę w połowie ub. r. dzięki, której moce produkcyjne wzrosną o 2 mln szt. do 10,3 mln sztuk rocznie. Ogłoszone wezwanie po cenie niższej od rynkowej spowodowało spadek WIGnotowań spółki o 5 proc. W październiku ub. r. spółka informowała, że jej główny akcjonariusz dokona przeglądu opcji strategicznych i nie wyklucza sprzedaży wszystkich akcji. Spółka wzywająca to notowany na Wall Street, największy producent aluminiowych kół do samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych w Ameryce Północnej.

Ursus – silna aprecjacja kursu w odpowiedzi na nowe kontrakty

Spółka Ursus podpisała w czwartek umowę z zambijską firmą Industrial Development Corporation (IDC) na dostawę 2694 ciągników i 2506 maszyn rolniczych o wartości 100 mln USD – poinformowało PAP biuro prasowe spółki.

Komentarz: To kolejna umowa Ursusa w Afryce. Kilka dni temu spółka informowała o podpisaniu umowy w Algierii i Namibii. Ursus podał już wyniki finansowe za 2016 r. Przy spadku przychodów do 284,4 mln zł z 324,43 mln zł rok wcześniej, spółka odnotowała wzrost skonsolidowanego zysku netto do 17,08 mln zł z 7,72 mln zł. Problemem w ub. r. był przede wszystkim spadek kontraktów zagranicznych. Na rynku krajowym w 2016 r. spółka odnotowała 107% wzrostu rejestracji ciągników r/r, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od całego rynku. Spółka zwiększyła też udział w rynku do 10,3 proc. z 3,5 proc. rok wcześniej. Akcje Ursusa w dniu wczorajszym istotnie zyskały na wartości, a napływające informacje będą sprzyjały kontynuacji tendencji wzrostowej.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor i BM ING Banku Śląskiego nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszych komentarzy. Powielanie bądź publikowanie analizy lub jej części bez pisemnej zgody BM ING Banku Śląskiego jest zabronione.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here