Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Indeks WIG20 w dalszym ciągu dość swobodnie porusza się w obrębie poziomu 2.300 pkt. Tak jak przypuszczaliśmy wiarygodność generowanych sygnałów w krótkim terminie ograniczają niskie obroty. Wczoraj aktywność inwestorów na blue chips tylko nieznacznie wzrosła do 487 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z odbicia indeksów na Wall Street w początkowej fazie środowej sesji skorzystały przede wszystkim akcje z indeksu WIG20. Barometry małych i średnich spółek będą miały prawdopodobnie okazję do odreagowania w górę w dniu dzisiejszym. Nie zmienia się sytuacja techniczna indeksu WIG20. Próby zepchnięcia notowań na niższe poziomy powstrzymywane są przez lokalne minima cenowe ukształtowane w ostatnich tygodniach (okolice 2.280 pkt.). Z kolei od góry rozciąga się strefa oporu w przedziale 2.330-2.350 pkt. Aktualnie poszukujemy impulsu, który wyznaczy kierunek dłuższej tendencji.

Większa nerwowość na mid caps – indeks mWIG40

Nieudany atak indeksu mWIG40 na długoterminowe maksima (4.950 pkt.) wprowadził nerwowość w szeregi spółek średniej kapitalizacji. Notowania mWIG40 za sprawą wtorkowego obsunięcia przełamały długoterminową linię trendu wzrostowego przebiegającą na poziomie 4.880 pkt.

Wczoraj początkowo doszło do pogłębienia spadku. Indeks mWIG40 testował poziom 4.800 pkt. W drugiej połowie sesji inwestorzy przypomnieli sobie o dobrych fundamentach naszej gospodarki przy okazji wypowiedzi członków RPP kończących posiedzenie Rady. W tym miejscu warto wspomnieć, że stopy procentowe z dużym prawdopodobieństwem pozostaną na obecnym poziomie do końca 2018 r.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Z dużej chmury mały deszcz – indeks S&P

Opublikowany wczoraj protokół z czerwcowego posiedzenia FOMC nie pomógł inwestorom w rozszyfrowaniu dalszych intencji FEDu odnośnie polityki pieniężnej i redukcji sumy bilansowej. Zdania były podzielone. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy rozpoczęcie procesu redukcji nastąpi w ciągu kilku miesięcy, czy też zostanie odłożone w czasie ze względu na niepewne sygnały ożywienia i stłumioną inflację. Indeksy odreagowały w górę, jednak nie była to przełomowa sesja.

Informacje ze spółek

Lubawa – duży kontrakt Mirandy z pozytywnym wpływem na całą grupę

Miranda, spółka zależna Lubawy, podpisała umowę ze Skarbem Państwa na dostawę siatek maskujących z terminem dostawy 31 października 2018 r. – podała Lubawa w komunikacie. Wartość umowy to 30,5 mln zł brutto.

Komentarz: Sytuacja finansowa Lubawy znacząco poprawiła się w ubiegłym roku. Grupa wykazała wzrost przychodów o 14 proc. i czterokrotny wzrost zysku netto. Spółka błysnęła wynikami w II i IV kw. ub. r. przede wszystkim dzięki wysokim sprzedażom w segmentach sprzętu specjalistycznego oraz tkanin. W ub. r. zainicjowano wiele projektów inwestycyjnych m.in. dotyczących poprawy efektywności energetycznej oraz optymalizacji produkcji w spółce Miranda. Zarząd spodziewa się, że pozytywne rezultaty pojawią się w tegorocznych wynikach. Podpisany kontrakt będzie miał istotny pozytywny wpływ na sytuację majątkową Mirandy, i jednocześnie całej grupy.

Gino Rossi – wyższa sprzedaż przy niższych marżach

Przychody grupy Gino Rossi w czerwcu 2017 r. wyniosły 27,1 mln zł wobec 23,4 mln zł rok wcześniej, czyli o 15,8 proc. więcej rdr – podała spółka w komunikacie.

Komentarz: Dobry wynik sprzedażowy grupy to przede wszystkim efekt wysokiej sprzedaży marki Gino Rossi (+29,4 proc.). W dalszym ciągu słabiej radzi sobie marka Simple (spadek sprzedaży o 5,4 proc.). W obu segmentach w czerwcu odnotowano spadek marży. W Gino Rossi marża obniżyła się do 46,7 proc. wobec 51,5 proc. w czerwcu 2016 r., a marża w Simple spadła do 55,5 proc. wobec 58,3 proc. rok wcześniej. Od początku roku sprzedaż całej grupy wzrosła do 141 mln zł wobec 127,6 ml zł rok wcześniej, co oznacza przyrost o 10,5 proc.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here