Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


WIG20 pod presją podaży

Sytuacja techniczna indeksu WIG20 mocno się pogorszyła. Po nieudanym ataku na majowy szczyt (2422pkt.), kurs indeksu WIG20 przełamał krótkoterminową linię trendu i powrócił w obszar 100pkt. konsolidacji z maja-lipca. Tym samym popyt utracił przewagę techniczną i plany kontynuacji ostatnich wzrostów trzeba na jakiś czas odłożyć. W zamian wydatnie wzrosło ryzyko zwrotu w dół i zmiany krótkoterminowej tendencji na spadkową. Konsekwencją może być nawet odwrót do minimów układu bocznego (2263pkt.). Poprawa sytuacji wymaga zanegowania ostatniej słabości, czyli szybkiego powrotu ponad 2363pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Średniaki” nadal bez relatywnej siły

Indeks średnich spółek zachowywał się w piątek stabilnie. Techniczny obraz rynku nie zmienia się już od dłuższego czasu. Od lutego notowania układają się w ruch boczny pomiędzy poziomami 4670-4960pkt. W tej chwili kurs znajduje się w górnej części tego przedziału zmienności. Wybicie w górę (ponad 4960pkt.) byłoby sygnałem zakończenia korekty płaskiej i powrotu do długoterminowego trendu wzrostowego. Wariant negatywny to odejście w dół i w konsekwencji ruch w kierunku minimów układu bocznego (4670pkt.).

Szansa na zakończenie korekty spadkowej

sWIG80 nadal znajduje się w fazie korekty spadkowej. W ubiegłym tygodniu notowania dotarły do wsparcia na wysokości luki hossy z lutego (15 350pkt.). W tym miejscu pojawił się wreszcie aktywniejszy popyt (wysokie obroty). Bliski wygenerowania sygnału kupna jest też wskaźnik MACD (pod wykresem). To daje uzasadnione nadzieje na zatrzymanie spadków i kontrujące odbicie w górę. Warunkiem poprawy sytuacji technicznej jest przełamanie spadkowej linii korekty i poziomego oporu na 15 850pkt.

Informacje ze spółek

KGHM – Kolejny kwartał spółka kończy z zyskiem.

KGHM podtrzymuje, że w całym 2017 roku wyda na inwestycje rzeczowe około 2 mld zł, z kolei nakłady kapitałowe mogą być niższe od zakładanego 1 mld zł. Grupa jest zadowolona z obecnych poziomów uzysków miedzi i molibdenu w Sierra Gorda w Chile i zamierza teraz skupić się na obniżeniu kosztów funkcjonowania tej kopalni.

KGHM pochwalił się dobrymi wynikami za 2kw17 r. oraz całe drugie półrocze br. Na dobre rezultaty finansowe spółki przełożyły się przede wszystkim wysokie ceny metali w tym miedzi. Krajowa produkcja krajowa jest na stabilnym poziomie, ale zwiększa się wydobycie w Chile co można ocenić pozytywnie. Spółka z powodzeniem kontroluje poziom kosztów. Otoczenie makroekonomiczne pozostaje bez zmian dlatego z optymizmem można patrzeć na wyniki w 3kw17.

JSW – Nowa strategia spółki na lata 2017-30.

Do końca września, na początku października będzie prezentacja strategii na lata 2017-30, a od czwartego kwartału jej wdrażanie – poinformował na konferencji p.o. prezesa JSW Daniel Ozon.

Od kilku kwartałów poprawia się sytuacja na rynku węgla, co korzystnie przekłada się na wypracowane wyniki finansowe JSW. Spółka korzysta również na poprawie koniunktury w przemyśle stalowym, dlatego po kilku latach przerwy może powrócić do wypłaty dywidendy. Wyniki za 2kw17 okazały się lepsze od oczekiwań, dlatego inwestorzy mogą pozytywnie postrzegać spółkę w najbliższych tygodniach.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here