Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Nowe, wyraźne maksima na Wall Street to czynnik, który zadecyduje w dniu dzisiejszym o wzrostowym otwarciu na GPW. Indeks WIG20 ma bardzo dobrą okazję do przełamania oporu na poziomie 2.500 pkt. i wykonanie ruchu w kierunku tegorocznych maksimów.

Wczoraj przed komisją ds. bankowości Senatu USA przemawiał Jerome Powell, który został niedawno nominowany przez prezydenta USA na prezesa FEDu. Wypowiedź była bardzo optymistyczna, na co entuzjastycznie zareagowała Wall Street. Powell podkreślał siłę amerykańskiej gospodarki i równocześnie konieczność normalizowania poziomu stóp procentowych. Indeks S&P500 zyskał na wartości blisko 1 proc., zdecydowanie pokonując poziom 2.600 pkt. Przed sporą szansą na pokonanie wspomnianego najbliższego oporu, znajdującego się na poziomie 2.500 pkt., stoi dzisiaj WIG20.

Analiza indeksu mWIG40 –  Chwilowa odstawka średnich spółek

Najmniej emocji budzi w ostatnim czasie indeks średnich spółek. Notowania mWIG40 po odbiciu od strefy oporu w przedziale 4.950-5.000 pkt., obniżyły się w rejon 4.800 pkt. Tym samym kurs mWIG40 znajduje się mniej więcej w połowie obszaru kilkumiesięcznej konsolidacji ograniczonej poziomami 4.650-4.950 pkt. Inwestorzy na tą chwilę dostrzegają relatywną siłę dużych spółek oraz niedowartościowanie segmentu small caps. Pierwszym sygnałem poprawy sentymentu względem średnich spółek, byłby wzrost indeksu mWIG40 powyżej poziomu 4.850 pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Analiza indeksu S&P – Nowe rekordy hossy na Wall Street

Kulminacja kilku pozytywnych czynników, zadziałała mobilizująco na stronę popytową na Wall Street. Indeks S&P ustanowił nowe rekordy hossy. Pierwsze statystyki dotyczące poziomu aktywności amerykańskiego konsumenta w Black Friday, wskazują na duży optymizm i stanowią jednocześnie zapowiedź udanego końca roku dla spółek detalicznych. Rekordowo wypadła również sprzedaż w Cyber Monday. Wczoraj publikowany był również indeks zaufania amerykańskich konsumentów (Conference Board), który wzrósł w listopadzie do 129,5 pkt. ze 126,2 pkt. miesiąc wcześniej.

Informacje ze spółek

Action – możliwe nowe propozycje układowe

Action odnotował 5,48 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 15,47 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Strata operacyjna wyniosła 5,35 mln zł wobec 17,75 mln zł straty rok wcześniej.

Komentarz: Akcje dystrybutora sprzętu IT w dniu wczorajszym istotnie straciły na wartości znosząc całość wcześniejszej kilkudniowej zwyżki. Action przedstawił raport finansowy za III kw. br. i zaprezentował optymistyczne prognozy wyników do 2022 r. Prognozy te zakładają wzrost EBITDA do 22,4 mln zł i zysku brutto do 12,9 mln zł. Inwestorzy nerwowo zareagowali na informacje o planowanym na 8 grudnia przedstawieniu nowych propozycji układowych. Główny punkt to propozycja zgłoszona przez obligatariuszy, aby część należności przekonwertować na akcje po cenie emisyjnej nie wyższej niż 0,51 zł (obecny kurs po wczorajszej zniżce to 4,0 zł).

Work Sevice – konieczna korekta prognoz

Strategia grupy Work Service na lata 2018-20 zakłada utrzymanie dwucyfrowego wzrostu przychodów i wzrost rentowności – podała spółka w komunikacie. Przychody mogą rosnąć o 10-12 proc. rocznie, a wzrost marży EBIT wynieść może 200-300 punktów bazowych rocznie.

Komentarz: Przy okazji publikacji strategii na kolejne lata, spółka była zmuszona do korekty w dół tegorocznych prognoz. Szacunki dotyczące zysku operacyjnego w tym roku zostały ścięte do 68,0 mln zł. Wcześniej zakładano poziom 85,35 mln zł. Po trzech kwartałach spółka ma na koncie 52 mln zł zysku EBIT, co oznacza realizację ok. 76 proc. nowej prognozy. Jak podaje spółka powodem korekty jest m.in. niedojście do skutku debiutu spółki Exact Systems w I półroczu br. oraz niższe niż prognozowane wyniki wybranych linii biznesowych.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here