Naga Markets


Ropa osiąga nowe kilkuletnie maksima, wyprzedaż na rynku obligacji winduje ich rentowności w górę, a metale przemysłowe (zwłaszcza aluminium i nikiel) reagują wzrostem na sankcje wobec Rosji. W takim otoczeniu makroekonomicznym znajdują się dzisiaj giełdy, gdzie w tle w dalszym ciągu spływają wyniki finansowe amerykańskich spółek za I kwartał.


Początek sezonu wyników wypadł bardzo dobrze pomagając amerykańskim indeksom odrobić znaczącą cześć strat z marca spowodowanych obawami o pogłębienie się wojen handlowych. Wczorajszej i dzisiejsze raporty wypadły natomiast już dość mieszanie, a dodatkowo rosnące obawy o wpływ rosyjskich sankcji na rynki finansowe powoduje, że główne światowe indeksy oddają część zysków z początku tygodnia. Obserwowane przeceny są jednak na razie niewielkie, a wszystko równoważy dość udana sesja azjatycka, gdzie chińskie giełdy kontynuują wzrostowe odbicie. Chiński Shanghai Composite rośnie 0.84%, Hang Seng z Hongkongu odbija 1.4% w górę, natomiast japońskie akcje drożeją o symboliczne 0.15%. Rozpatrując rynki w innych kategoriach zauważymy, że zdecydowanie lepiej radzą sobie dzisiaj giełdy w krajach rozwijających się, co oznacza, że apetyt na ryzykowniejsze aktywa wśród inwestorów wciąż się pojawia. Dlatego też dzisiejszą przecenę na rynkach rozwiniętych można na razie traktować jako lokalną korektę.

Wiele z rynków wschodzących zyskuje na fali drożejących surowców, a pozytywną koniunkturę pokazuje osiągający dzisiaj trzyletnie maksimum indeks surowcowy Bloomberga. Po dzisiejszym i wczorajszym dniu z pewnością powróci także temat rentowności, które w przypadku amerykańskich 10-latków rosną powyżej 2,9% zbliżając się do psychologicznej bariery 3%. Jest to kluczowy poziom, którego przebicie mogłoby wywołać nawet chwilą panikę na rynku jak i większe przetasowania w rynkowych portfelach. Jest to zatem jeden z potencjalnych czynników zapalnych, dlatego warto w tym kontekście śledzi sytuację amerykańskiego rynku długu. Koło godziny 16:30 najlepiej radzącym sobie indeksem zza oceanu jest Dow Jones, który traci jedynie 0.1%. Pozostałe dwa indeksy nie odbiegają wiele dalej, gdyż S&P500 traci niecałe 0.3%, natomiast NASDAQ jest około 0.4% poniżej kreski. Europejskie benchmarki bez większej historii wahają się w okolicy wczorajszych zamknięć w przedziale od +0.2% do -0.2%.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here