Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Indeks WIG20 pozostał w okolicach technicznego oporu znajdującego się na poziomie 2.400 pkt. Podjęta we wtorek próba rozpoczęcia kolejnej fali wzrostowej zakończyła się niepowodzeniem. Barometr dużych spółek będzie teraz narażony na korekcyjne cofnięcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sektor bankowy, który dzień wcześniej stanowił najsilniejszy punkt indeksu WIG20, podczas środowej sesji poddał się wyraźnej korekcie. Inwestorzy realizowali zyski mimo, iż pozytywne nastroje w sektorze podtrzymał dobry raport finansowy przedstawiony przed sesją przez Pekao S.A. Z technicznego punktu widzenia szansa na kontynuację wzrostów nie została jeszcze zanegowana, jednak ważne jest, aby popyt nie dopuścił do zbytniego cofnięcia indeksu. Spadek poniżej 2.350 pkt. groziłby bowiem ukształtowaniu negatywnej formacji podwójnego szczytu (w ujęciu intraday).

Pojawia się okazja dla średnich spółek – indeks mWIG40

Kapitał, który częściowo uwolniony został w wyniku realizacji zysków z dużych spółek, prawdopodobnie popłynął w stronę słabszych ostatnio walorów z drugiej linii. Indeks mWIG40 w trakcie dnia stopniowo budował relatywną siłę. Technicznie, indeks mWIG40 znajduje się w fazie wzrostu. Pierwsze wsparcie to poziom 4.850 pkt. (dolne ograniczenie wzrostowej luki z 2 maja br.).

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Niżej mamy jeszcze kluczową w obecnej fali aprecjacji, wzrostową lukę z 25 kwietnia br. (4.775-4.811 pkt.). Przed popytem stoi jednak trudne zadanie polegające na sforsowaniu tegorocznych maksimów cenowych. Indeks mWIG40 pozostaje bowiem poniżej poziomu 4.950 pkt, w strefie negatywnego oddziaływania marcowych szczytów.

Jutro odczyty inflacji w USA – indeks S&P

Brak nowych istotnych impulsów na Wall Street powoduje, że indeks S&P500 podlega niewielkim wahaniom tuż pod poziomem 2.400 pkt. W centrum uwagi chwilowo znalazły się zmiany personalne w administracji Donalda Trumpa. Pozytywny sygnał techniczny z połowy kwietnia br. (przełamanie oporu na poziomie 2.350 pkt.), pozostaje aktualny. Jutro inwestorzy poznają najświeższe odczyty w zakresie inflacji konsumentów. Spodziewany jest wzrost CPI w kwietniu o 0,2 proc. m/m.

Informacje ze spółek

Torpol – inwestorzy liczą na kolejne kontrakty

Oferta złożona przez Torpol została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK na prace przy linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Rudna Gwizdanów – podała spółka w komunikacie. Wartość oferty netto to 190 mln zł.

Komentarz: Ważna będzie dzisiejsza reakcja rynku na informacje o wyborze oferty Torpolu jako najkorzystniejszej w przetargu ogłoszonym przez PKP PLK. Akcje spółki od drugiej połowy lutego br. pozostają bowiem w korekcie spadkowej. W ostatnich dniach kurs spółki zbliżył się do głównej linii trendu wzrostowego (obecnie 12,5 zł). Z kolei wzrost kursu powyżej strefy 13,3-13,5 zł będzie stanowił sygnał powrotu do wzrostów. Inwestorzy oczekują, że Torpol w kolejnych miesiącach będzie podpisywał kolejne umowy i istotnie zwiększy swój portfel zamówień. Zgodnie z tym, co zapowiadał prezes, rok 2018 ma być okresem żniw dla spółki, jeśli chodzi o wypracowywane wyniki finansowe.

Tauron – duża poprawa zysku z udziałem zdarzeń jednorazowych

Zysk netto grupy Tauron w pierwszym kwartale 2017 roku wyniósł 640,54 mln zł wobec 323,8 przed rokiem – podała spółka w raporcie kwartalnym. Spółka szacowała wcześniej, że jej zysk netto wyniósł 641 mln zł.

Komentarz: Zgodnie z zapowiedziami z końca kwietnia br., Tauron przedstawił bardzo dobry raport finansowy za I kw. br. Zysk netto energetycznej spółki wzrósł w ujęciu r/r o 97,8 proc. Przedstawiciele zarządu spółki wskazują jednak, iż wpływ na osiągnięty poziom zysku miały również zdarzenia jednorazowe, które nie powtórzą się w kolejnych okresach. Chodzi tu o rozwiązanie rezerwy związanej z projektem budowy bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli (190 mln zł) i dodatnie różnice kursowe (75 mln zł). Zarząd jest świadom wyzwań, które stoją przed sektorem energetycznym w najbliższej przyszłości.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here