Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Mocniejsze zejście WIG20

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od mocnego zejścia WIG20. Następne na chwile inicjatywę odzyskały byki, po czym indeks znów ruszył na południe. Było to do przewidzenia, ponieważ znajdujemy się przy górnej granicy trendu bocznego, a wiec prawdopodobna była korekta. Na powrót inwestorów którzy pociągną indeksy w górę możemy liczyć dopiero we wrześniu/październiku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks dwudziestu największych spółek ciągnęły w dół: banki, PZU, KGHM oraz PKN Orlen. Na tym tle wyróżnił się Lotos, który zyskiwał po dobrze przyjętych wynikach spółki.

mWIG40 bokiem

Indeks mWIG40 podążał bokiem całą sesję. Ostatecznie jednak zakończył dzień na lekkim minusie. Podobnie jak na WIG20 znajdujemy się w trendzie bocznym, który może zakończyć się we wrześniu/październiku.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Wśród średnich spółek pozytywnie wyróżniły się Comarch oraz Trakcja, które notowały wzrosty o ponad 5%. Najmocniej w dół indeks ciągnęły Polimex oraz PKP Cargo.

Wall Street koryguje

Czwartkowa sesja nie należała do udanych. Od początku sesji inicjatywę przejęła podaż. Spadki się nasiliły po informacjach o zamachach terrorystycznych w Hiszpanii. W długim terminie indeks znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Coraz głośniej mówi się o korekcie. Z jednej strony spółki technologiczne są przegrzane, z drugiej natomiast, giełdzie przeszkadzać będzie zacieśnianie polityki pieniężnej w USA.

Informacje ze spółek

KGHM  – Wyniki + zakończenie sporu zbiorowego

Zarząd KGHM Polska Miedź i Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego zawarły porozumienie, które kończy trwający od 11 kwietnia br. spór zbiorowy – poinformowały w czwartek służby prasowe kombinatu. Grupa KGHM zanotowała w II kwartale 2017 r. 1,282 mld zł skonsolidowanego zysku EBITDA wobec 1,075 mld zł przed rokiem. Wynik okazał się być zbliżony do konsensusu PAP Biznes, który zakładał 1,278 mld zł. Przychody grupy wyniosły 4,802 mld zł wobec 4,544 mld zł przed rokiem. Średnia prognoz analityków wynosiła 4,986 mld zł.

Obie informacje pozytywnie powinny wpłynąć na spółkę. Zakończenie sporu zbiorowego pozwoli na uniknięcie strajku, który mógłby zostać źle odebrany przez inwestorów. Z drugiej strony -wyniki spółki również można uznać za dobry znak, co prawda były zgodne z oczekiwaniami ale lepsze r/r. Spółce sprzyjały rosnące ceny miedzi oraz jeszcze w miarę słaba złotówka, która była w II kwartale. W III kwartale spółce może sprzyjać dalszy wzrost notowań miedzi ale przeszkadzać osłabienie dolara.

JSW wyniki spółki

Zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w drugim kwartale 2017 roku 566,2 mln zł – wynika z wyliczeń PAP Biznes na podstawie raportu półrocznego JSW. Konsensus PAP zakładał 503,5 mln zł zysku.

Spółka opublikowała wyniki zgodne z oczekiwaniami i lepsze rok do roku. JSW sprzyjały w tym okresie dynamicznie rosnące ceny węgla kamiennego. W wynikach widoczne są też działania, które pomogły uniknąć utraty płynności przez spółkę. W kolejnych kwartałach ceny węgla powinny utrzymać się wysoko, ze względu na inflacyjną fazę hossy w której się znajdujemy. Dobre wyniki odzwierciedlone są już w kursie spółki, który dynamicznie rósł w ostatnim czasie.

Tomasz Wyłuda, Doradca inwestycyjny, Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here