Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Przedłuża się korekta spadkowa na indeksie dużych spółek. Wczoraj w najsłabszym momencie sesji barometr blue chips zszedł do poziomu 2.480 pkt. Zniżka odbyła się przy śladowej wartości obrotów. W końcówce dnia popyt nie miał większych problemów z podniesieniem notowań indeksu WIG20 w rejon psychologicznej wartości 2.500 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy na całym świecie w dniu wczorajszym czekali na wynik i informacje po posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Stąd też handel odbywał się przy zaangażowaniu mniejszego kapitału. W tych warunkach Indeks WIG20 odnotował całkiem sporą zmienność jak na ostatni okres. Amplituda wahań wyniosła 38 pkt. Efektem tej zmienności jest stosunkowo niewielki korpus świecy z cieniami po obu stronach. Sytuacja techniczna nie uległa zmianie. Wciąż możliwa jest kontynuacja korekty spadkowej z możliwością zejścia nawet do okolic 2.450 pkt. Ze względu na zakończone posiedzenie FEDu, jest szansa, że dzisiaj poziom obrotów będzie wyższy.

Ponowy atak mWIG40 na maksima trendu – indeks mWIG40

Silny wzrost kursu Pfleiderer Group po zapowiedzi skupu akcji własnych oraz utrzymująca się bardzo dobra koniunktura na akcjach CD Projektu, to główne motory wzrostowe wczorajsze zwyżki indeksu mWIG40. Dzięki aprecjacji o 0,47 proc. notowania barometru średnich spółek ponownie mają szansę na zakończenie fazy konsolidacji i wzrost na nowe maksima cenowe.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Średnioterminowe uwarunkowanie techniczne w lepszej pozycji stawiają obecnie posiadaczy akcji. Formacja zwyżkującego trójkąta, zazwyczaj jest układem cenowym, który zwiększa szanse na kontynuację trendu wzrostowego.

Analiza Indeksu S&P – FED zgodnie z planem

Decyzja Rezerwy Federalnej nie stanowiła zaskoczenia. Indeks S&P500 mimo chwilowego zawahania wzrósł do nowego maksimum cenowego na poziomie 2.508 pkt. Dzisiaj rano nastroje nieco pogorszyły się, co obrazuje lekko ujemny poziom futures na amerykańskie indeksy. FED pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Redukcja sumy bilansowej nastąpi od października br. Do końca roku możliwa jest jedna podwyżka. Kolejnych działań w stronę zacieśniania polityki pieniężnej można oczekiwań w 2018 r.

Informacje ze spółek

Pfleiderer Group – skup akcji pozytywnie przyjęty przez rynek

Pfleiderer Group przyjęła strategię rozwoju do 2021 r. Spółka zakłada osiągnięcie w 2021 r. ok. 1,2 mld euro przychodów oraz ok. 200 mln euro EBITDA. Polityka dywidendowa nie uległa zmianie, co oznacza, że spółka chce wypłacać do 70 proc. zysku netto. Strategia zakłada wdrożenie planu rozwoju spółki pośrednio zależnej Pfleiderer Silekol.

Komentarz: Prezes spółki podkreślił podczas wczorajszej prezentacji strategii, iż spółka będzie rozwijała się organicznie i nie zakłada aktywnego poszukiwania akwizycji. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na zapowiedź skupu nie więcej niż 5 proc. kapitału zakładowego spółki na potrzeby programu motywacyjnego. Oferowana cena skupu ustalona została na poziomie 47,0 zł, Wczoraj kurs spółki wzrósł o ponad 8 proc. do 43,44 zł. Główny akcjonariusz spółki, Strategic Value Partners poinformował w komunikacie, iż nie zamierza sprzedawać akcji w najbliższej przyszłości.

Auto Partner – poziom inwestycji spadnie w kolejnych latach

Grupa Auto Partner planuje utrzymać tempo rozwoju na poziomie kilku oddziałów rocznie. Spółka planuje otwarcie pierwszej zagranicznej filii w Pradze w ciągu 2-3 miesięcy i spodziewa się utrzymania dobrej sytuacji na rynku w II połowie 2017 r. – poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

Komentarz: Spółka we wtorek po sesji zaprezentowała wyniki finansowe za II kw. i zarazem za I półrocze br. Zysk netto w I półroczu 2017 r. wyniósł 19,95 mln zł wobec 17,75 mln zł w ubiegłym roku. Statystyka nie wygląda tak optymistycznie, jeśli zestawimy same II kwartały. Spółka w tym roku w II kw. wypracowała 9,9 mln zł, wobec 10,8 mln zł w analogicznym okresie ub. r. Jednocześnie przychody wzrosły do 237 mln zł wobec 186 mln zł w ub. r. Reakcją na spadek rentowności zysku netto był wczorajszy spadek kursu o 2,8 proc. Według opublikowanej strategii w następnych latach poziom inwestycji nieznacznie spadnie, co pozwoli poprawić wskaźniki rentowności.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here