Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Fala wzrostowa barometru dużych spółek zapoczątkowana w pierwszej połowie lipca br. wyniosła notowania indeksu WIG20 na nowe maksima cenowe na poziomie 2.435 pkt. Tym samym zrealizował się nasz scenariusz testowania poprzedniego szczytu z 9 maja, który wypadł na poziomie 2.413 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozpęd nadany rynkowi w ostatnich dniach i relatywna siła naszego rynku to główne elementy, które obecnie napędzają notowania indeksu WIG20. Naszemu parkietowi sprzyja również koniunktura na emerging markets oraz wyższe ceny surowców. Z punktu widzenia analizy technicznej wczorajszy wzrost oznacza, iż poziom poprzedniego maksimum z 9 maja br. został nieznacznie przekroczony. Dużym mankamentem bieżącej zwyżki jest jednak niska wartość obrotów. Jeżeli sygnał przełamania oporów nie zostanie potwierdzony w trakcie kolejnych dni, indeks WIG20 powróci do obszaru szerokiej konsolidacji: 2.250-2.420 pkt.

Średnie spółki nadal bez przełomu – indeks mWIG40

Barometr spółek średniej kapitalizacji w dalszym ciągu nie generuje sygnałów, które stanowiłyby wskazówkę dla dalszej koniunktury w średnim terminie. Pozytywnie prezentuje się sekwencja coraz wyżej położonych dołków począwszy od połowy kwietnia br.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Linia łącząca te minima cenowe przebiega aktualnie na poziomie 4.850 pkt. i wsparła notowania indeksu mWIG40 pod koniec ubiegłego tygodnia. Dużym wyzwaniem dla strony popytowej jest natomiast strefa oporu w przedziale 4.950-5.000 pkt. Indeks średnich spółek już pięciokrotnie bez sukcesu próbował przebić się przez ten obszar.

Trump wywołał nerwowość na Wall Street – indeks S&P

Wtorkowe notowania za oceanem odbyły się w nerwowej atmosferze. Początkowe zwyżki zastąpione zostały wyraźną wyprzedażą. Konsekwencją jest wysoki cień z góry dołączony do świecy z czarnym korpusem. Nerwowość wywołał prezydent Trump swoimi ostrzeżeniami wobec prowadzonego programu nuklearnego przez Koreę Północną. Korekcyjne nastroje są widoczne również dzisiaj rano. W kolejnych dniach uwaga skupi się na wypowiedziach członków FEDu oraz piątkowym raporcie o lipcowej inflacji konsumentów (CPI).

Informacje ze spółek

Asbis – możliwa korekta przychodów w górę

Przychody Asbisu w II kw. 2017 r. wyniosły 280,1 mln USD, czyli o 1,4 proc. lepiej od rynkowego konsensusu. Zysk netto wyniósł 0,5 mln zł, wobec oczekiwań na poziomie 0,4 mln zł.

Komentarz: Rynek bardzo dobrze przyjął raport finansowy spółki. Jednocześnie Asbis poinformował, że może przekroczyć prognozę 1,3 mld USD przychodów w tym roku. Może to być możliwe przede wszystkim dzięki wysokiej sprzedaży urządzeń Apple, dysków SSD oraz kart pamięci i kart graficznych.

Energa – zysk netto nieznacznie słabszy od oczekiwań, ale operacyjnie spółka wypadła korzystniej

Zysk netto grupy Energa, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w drugim kwartale 2017 roku 174 mln zł wobec 127 mln zł straty rok wcześniej – poinformowała spółka w raporcie półrocznym. Konsensus PAP zakładał 184,1 mln zł zysku netto.

Komentarz: Wynik na poziomie netto jest nieznacznie gorszy od rynkowych oczekiwań. Spółka odnotowała gorsze rezultaty w segmencie Dystrybucja, natomiast lepiej wypadły segmenty Wytwarzanie i Sprzedaż. Bardzo dobrze Energa zaprezentowała się na poziomie operacyjnym notując w II kw. zysk na poziomie 300 mln zł, wobec 35 mln zł straty rok wcześniej i oczekiwanego zysku na poziomie 279,6 mln zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here