Naga Markets 

Komentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Indeks WIG20

Nowy lokalny szczyt indeksu dużych spółek stał się łupem strony popytowej. Notowania indeksu WIG20 na zakończenie wtorkowej sesji wyniosły 2.386 pkt. i znajdują się w stosunkowo niewielkiej odległości od majowych szczytów wyznaczonych w strefie 2.400-2.420 pkt.

Kupujący, operujący na akcjach blue chips,  najwyraźniej nie zważają na okres wakacyjny i chcą wykorzystać dobrą koniunkturę panującą na rynkach emerging markets i względny spokój na Wall Street. Obroty na spółkach z WIG20 drugi dzień podskoczyły, by wczoraj wynieść 741 mln zł. Linią obrony dla inwestorów posiadający akcje z prestiżowego indeksu dużych spółek jest aktualnie poziom 2.350 pkt. Z kolei od góry wyzwaniem pozostaje wspomniana strefa majowych szczytów. Uwaga graczy aktualnie skupia się na wynikach spółek za II kw. br. Dzisiaj rano z dobrej strony zaprezentował się m.in. Pekao S.A.

Moment wyczekiwania na mWIG40 – indeks mWIG40

Obniżyła się natomiast amplituda wahań na indeksie średnich spółek. Przedłużający się impas pod obszarem 4.950-5.000 pkt. zniechęca inwestorów do podejmowania decyzji. Jak na razie rynek nie generuje zarówno sygnałów kontynuacji głównego trendu wzrostowego, jak również nie powstał układ cenowy, który świadczyłby, iż doszło do negatywnego przełomu.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Od dołu zajętych pozycji broni linia przebiegająca w rejonie poziomu 4.850 pkt. Wczoraj pozytywnie ze średniaków wyróżniły się akcje CI Games odreagowujące wcześniejsze spadki. Drugi dzień silnie tracił kurs Forte po zapowiedzi pogorszenia wyników.

Umiarkowany spokój na Wall Street – indeks S&P

Sezon publikacji wyników finansowych amerykańskich spółek za II kw. przebiega jak na razie w spokojnej atmosferze. Spółki dostarczają wyników wspierających rynek akcji. Z kolei dane makro nie są jednoznaczne. Publikowany wczoraj indeks ISM za lipiec br. wyniósł 56,3 pkt. wobec prognozy na poziomie 56,5 pkt. i 57,8 pkt. miesiąc wcześniej. Raport o stanie zapasów paliw  w USA wykazał wzrost powodując presję na kurs ropy naftowej. Inwestorzy czekają na piątkową publikację kluczowych danych z rynku pracy (stopa bezrobocia i liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych).

Informacje ze spółek

CCC – nowe maksima kursu dzięki bardzo dobrej sprzedaży w lipcu

CCC odnotowało ok. 308 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w lipcu 2017 r., co oznacza wzrost o 48,4% r/r, podała spółka.

Komentarz: Spółka przyśpieszyła w lipcu, biorąc pod uwagę wielkość sprzedaży. Dynamika sprzedaży za ostatni miesiąc była wyraźnie wyższa od wzrostu przychodów w okresie styczeń-lipiec br. (+34,5 proc.). Bardzo dobrze wypadła sprzedaż detaliczna w sklepach stacjonarnych notując wzrost o 42,5 proc. (narastająco wzrost o 26,6 proc.). Rewelacyjnie prezentuje się natomiast sprzedaż internetowa – wzrost o 99,5 proc. w lipcu i narastająco od początku roku wzrost o 131,1 proc. Kurs spółki odnotował wczoraj historyczne maksima cenowe.

Tauron – szacunki za I półrocze zgodne z oczekiwaniami

Tauron Polska Energia szacuje 2,094 mld zł EBITDA i 1 mld zł zysku netto w I półroczu, podała spółka.

Komentarz: Przedstawione dane finansowe Taurona są zgodne z rynkowymi oczekiwaniami. Według wyliczeń PAP szacunkowa EBITDA grupy w II kw. 2017 r. wyniosła 909 mln zł, wobec konsensusu rynkowego na poziomie 897 mln zł. Szacowany zysk netto w II kw. wyniósł 364 mln zł względem konsensusu na poziomie 355,1 mln zł. Spółka podkreśla równocześnie, iż ostateczne dane za I półrocze zostaną przedstawione 17 sierpnia 2017 r.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here