Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Problemy z oporem

WIG20 ma spore problemy z pokonaniem oporu na wysokości wrześniowych maksimów (2550pkt.). Wczoraj popyt znowu zrobił mały krok w tył.

Te artykuły również Cię zainteresują
A stawka jest wysoka. Pokonanie szczytu otworzy drogę dla dłuższej i stabilniejszej fali wzrostów. W przeciwnym razie grozi nam kolejna odsłona spadkowej korekty. Pierwszym linią obrony przed tym negatywnym scenariuszem jest długoterminowa linii trendu wzrostowego (ok. 2480pkt.). Jeżeli zostanie ona przełamana, konsekwencją będzie prawdopodobnie odwrót w kierunku ostatniego lokalnego dołka. (2420pkt.).

Walka o wybicie

mWIG40 znajduje się w podobnej sytuacji, co WIG20. Indeks średnich spółek bez powodzenia walczy o wybicie z rozległego układu bocznego (ponad 5000pkt.), który ogranicza jego ruchy od przeszło 8 miesięcy.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Po wczorajszej sesji byki są znacznie dalej od sukcesu. Rynek stracił 1,48% i zamknął się na dziennych minimach. Jeżeli popyt wkrótce się nie obudzi, grozi nam odejście do środka ruchu bocznego, w okolice 4800pkt.

Na Wall Street hossa

Za oceanem nic się nie zmienia. Wall Street systematycznie i konsekwentnie bije rekordy hossy. Wczoraj nie było inaczej, S&P500 znowu zamknął się historycznych maksimach.

Tym razem pozytywnym impulsem były wyniki Goldman Sachs i Morgan Stanley w III kw., które przebiły rynkowe oczekiwania. Mimo sporej skali ostatnich wzrostów i dużej pokusy do realizacji zysków sygnałów korekty na amerykańskiej giełdzie wciąż nie widać. W najbliższych dniach uwaga inwestorów koncentrować się będzie na wyborze nowego szefa Fed. Dobrą informacją byłoby przedłużenie kadencji gołębiej Janet Yellen, wybór postrzeganych za jastrzębi Kevina Warsha lub Johna Taylora może spotkać się z nieprzychylną reakcją.

Podejmij Turbo Wyzwanie

Informacje ze spółek

KGHM

KGHM jest zaskoczony tempem wzrostu cen miedzi – poinformował prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Ocenił, że są fundamentalne przesłanki do dalszych wzrostów, a impuls do ich kontynuacji może napłynąć z Chin.

Komentarz:  Od początku roku ceny miedzi skoczyły o 28,0% i przekroczyły psychologiczną barierę na poziomie 7 tys. dolarów za tonę. Obecnie miedź wyceniana jest na giełdzie metali w Londynie po 7 065 dolarów za tonę. Zwyżki cen metali wspierają dobre dane makro z Chin, wzrost deficytu miedzi prognozowany m.in. przez firmę konsultingową CRU, która zakłada postępujący deficyt surowca aż do 2021 roku, przez rozwój elektromobilności. Nie wiadomo jednak jak duże będzie zapotrzebowanie na miedź w związku z produkcją akumulatorów. Niemniej same wzmianki na temat szerszego wykorzystania prądu jako głównego źródła energii w samochodach wspiera zwyżki cen metalu.

Budimex

Budimex oczekuje wzrostu przychodów w 2018 roku i może mieć problem z rentownością – wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa Dariusza Blochera. Spółka zamierza zwiększyć zatrudnienie w przyszłym roku o około 1.000 osób.

Komentarz:  Budimex jest jedną z wiodących firm budowalnych w Polsce. Słynie z rzetelności wykonywanych usług, terminowości i rozbudowanym parkiem maszynowym. Oczekiwane odbicie inwestycji w najbliższych miesiącach powinno sprzyjać poprawie przychodów w 2018 roku, jednak marże będą prawdopodobnie niższe od tych osiąganych w ostatnich latach. Powodem jest wysoka konkurencja w branży, okres przestoju w ogłaszanych kontraktach, problem ze znalezieniem wykwalifikowanych osób do pracy oraz wzrost wynagrodzeń. Szansą dla spółki jest uruchomienie środków z nowej perspektywy unijnej, co pozwoli wzmocnić portfel zamówień w 2018 roku.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here