Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


WIG20 na wzroście ale mniejszym od oczekiwań

Wtorek na GPW upłynął w wyniku kontynuacji wzrostu notowań głównych indeksów giełdowych. WIG20 wzrósł wczoraj 0,42% do 2387 pkt. przy niskim obrocie na poziomie  507 mln zł. Wzrost ten okazał się mniejszy niż w przypadku niemieckiego DAXa, który zwyżkował +1,40%, ale nie ma podstaw do niepokoju. Być może słabsza forma warszawskich byków związana była

Te artykuły również Cię zainteresują
z doniesieniami The Wall Street Jurnal, które podało, że pierwszy raz od kilku miesięcy inwestorzy wycofują pieniądze z funduszy rynków wschodzących. Jednak wydaje się, że jest to jedynie nagonka mająca na celu sprowokować „dump money” do ucieczki z rynku, po to alby „smart money” mogli bardziej zaangażować się na rynkach emerging markets. Tym samym scenariusz bazowy zakładający kontynuacje hossy jest nadal aktualny. Potwierdzeniem siły byków przedzie wyjście powyżej 2400 pkt.

mWIG40 wyszedł na „zero”

W słabszej dyspozycji były również spółki z indeksu mWIG40. W trakcie wtorkowej sesji segment mid caps pozostawał w zawieszeniu. Nie oznacza to jednak, że na rynku szykuje się odwrót byków. Optymistycznie w przyszłość pozwalają ostatnie raporty makro z Polski wskazujące na wyższe tempo rozwoju rodzimej gospodarki.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

W rezultacie, w najbliższym czasie powinna powrócić moda na inwestowanie w małe i średnie spółki. Potwierdzeniem tego założenia będzie dodatni napływ kapitału do funduszy akcyjnych.

sWIG80 odzyskuje dawną formę

We wtorek pozytywnie na tle rynku wyróżniały się najmniejsze spółki z indeksu sWIG80. Indeks ten wzrósł  0,51% i oddala się od strategicznego wsparcia na poziomie 15 150 pkt. gdzie biegnie długoterminowa linia trendu wzrostowego. Tym samym, zwiększa się prawdopodobieństwo zakończenia korekty spadkowej w tym segmencie spółek.

Informacje ze spółek

Benefit Systems – Nowe kluby w rękach zarządu

Fit Invest, spółka Benefit Systems, podpisała z Fitness Club S4 przedwstępną umowę, dotyczącą zakupu 15 klubów fitness w terminie do 30 lipca 2018 r. za łączną cenę nieprzekraczającą 23,8 mln zł – podał Benefit Systems w komunikacie.

Od kilku lat Benefit Systems skutecznie rozwija swoją sieć usług nawiązując współpracę z klubami sportowymi w całej Polsce. Podjęte kroki służą poprawie jakości usług oraz rozszerzają wachlarz możliwości, które może oferować pracodawca swoim pracownikom w ramach świadczeń pozapłacowych. To korzystnie pływa na kondycję finansową spółki. Poza tym poprawie wyników sprzyja dobra sytuacja na rynku pracy, gdzie systematycznie spada stopa bezrobocia oraz rosną płace.

Asseco Poland – Redukcja udziałów w Formula Systems

Asseco Poland sprzedało 4 proc. udziałów w Formula Systems – podało Asseco w komunikacie. Łączna wartość transakcji wynosi 73.137.205,14 NIS (New Israeli Shekel), co – według kursu NBP z wtorku – oznacza kwotę około 73,57 mln zł.

Asseco zdecydował się na zmniejszenie zaangażowania w swojej spółce zależnej z Izraela. Sprzedaż pakietu akcji oznacza zastrzyk gotówki, co niweluje obawy o przyszłoroczną dywidendę. Z jednej strony przychody Formula stanowiły istotną część przychodów Asseco, ale z drugiej strony w małym stopniu przekładało się to na zysk netto całej grupy, który w dużej mierze był inkasowany przez mniejszościowych udziałowców. Tym samym wydaje się, że jest to dobry krok w kierunku poprawy rentowności działalności Asseco.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here