Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Indeks WIG20 podejmuje kolejną próbę przebicia się przez najbliższy techniczny opór. Notowania barometru dużych spółek podczas pierwszej sesji tego tygodnia przetestowały górne ograniczenie kanału wzrostowego znajdujące się na poziomie 2.385 pkt. Na kontynuację wzrostów nie pozwoliła jednak koniunktura zewnętrzna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Korzystnie dla posiadaczy akcji dużych spółek przebiegła ostatnia sesja lipca br. Obszar kilkudniowej konsolidacji został opuszczony górą. Kupujący za dobrą kartę przyjęli wcześniejszą obronę przez indeks WIG20 poziomu 2.350 pkt. Małymi kroczkami realizuje się nasz scenariusz kontynuacji wzrostów w rejon tegorocznego maksimum cenowego z maja na poziomie 2.420 pkt. Aprecjacja ma jednak inną charakterystykę w porównaniu do wzrostów z początku roku. W najbliższych dniach może dokonać się kolejny zwrot i testowanie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego znajdujące się na poziomie 2.320 pkt.

Indeks WIG w rejonie szczytów – indeks WIG

Barometr szerokiego rynku WIG w najlepszym momencie poniedziałkowej sesji znalazł się w rejonie poprzedniego maksimum cenowego z 20 lipca br. wyznaczonego na poziomie 62.853 pkt. (intraday). Pod koniec dnia pojawiła się jednak presja sprzedających i na wykresie świecowym dziennym powstał biały korpus z górnym cieniem. Również na wykresie WIGu mamy formację kanału wzrostowego.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dolne ograniczenie tej struktury cenowej znajduje się na poziomie 61,5 tys. pkt., natomiast górna krawędź ogranicza indeks w rejonie 63,0 tys. pkt. Z danych makro warto wspomnieć o publikowanym wczoraj szybkim szacunku inflacji. Według wstępnych wyliczeń GUS w lipcu inflacja przyśpieszyła do 1,7% z 1,5% w czerwcu (spodziewano się 1,6%). Dane te wsparły wycenę banków.

Ostrożny handel na Wall Street – indeks S&P

Przedłuża się okres konsolidacji indeksu S&P500 pod poziomem 2.500 pkt. Inwestorów aktualnie pochłaniają raporty finansowe spółek za II kw. Dotychczas opublikowane wyniki w większości zaskakują pozytywnie. Rewidowane w górę są również oczekiwania na kolejny kwartał. W tym tygodniu wyniki podają m.in.: Apple, Pfizer, Berkshire Hathaway i Tesla. W piątek poznamy ważne dane z rynku pracy.

Informacje ze spółek

Forte – przerwane pasmo sukcesów

Szacunkowy EBIT Fabryki Mebli Forte w II kwartale 2017 r. spadł o 37,3 proc. rdr do 17,3 mln zł – podała spółka w komunikacie. Wynik jest gorszy od oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes, którzy spodziewali się 29,9 mln zł EBIT.

Komentarz: Komunikat spółki rozczarował inwestorów. Akcje producenta mebli straciły na wartości podczas poniedziałkowej sesji 13 proc. Trzeba jednak przyznać, że rynek już w zeszłym roku spodziewał się, że Forte osiągnęło próg swoich możliwości rozwoju. Zarząd podjął jednak próbę wzrostu mocy produkcyjnych i istotnie zwiększył nakłady inwestycyjne. Dzięki temu wycena Forte kontynuowała wzrost. Od początku 2010 r. giełdowa wartość spółki wzrosła 5-krotnie. Akcje Forte należą do indeksu mWIG40.

Play Communications – walka o wejście do prestiżowych indeksów

Akcje Play Communications wejdą do indeksów FTSE w czwartek, 3 sierpnia – podało FTSE Russell w komunikacie.

Komentarz: Akcje Play Communications mają dołączyć do pięciu indeksów z rodziny FTSE. Rynek może zatem liczyć na wzrost popytu na akcje spółki ze strony funduszy zagranicznych. Obecna kapitalizacja Play’a daje szanse na wprowadzenie akcji do indeksu WIG20. Wcześniej rynek liczył, że może to nastąpić podczas rewizji nadzwyczajnej, dzięki wysokiej kapitalizacji akcji w wolnym obrocie. Warunek 5% w stosunku do wszystkich akcji z indeksu nie został jednak spełniony. Teraz spółka czeka na październikową rewizję kwartalną, choć równie silnym kandydatem do wejścia do indeksu WIG20 jest CD Projekt.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here