Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Nastroje na GPW zmieniają się w szybkim tempie. Indeks WIG20 tak jak zakładaliśmy utrzymał się powyżej technicznego wsparcia na poziomie 2.300 pkt. W sukurs giełdowym bykom z Książęcej przyszła koniunktura zewnętrzna. W krótkim terminie wymagane jest spojrzenie w górę wykresu. Dodatkowego paliwa do kontynuacji odreagowania w górę dostarczają korzystne wyniki finansowe dużych spółek. Dzisiaj rano raport przedstawiło PGNiG przebijając rynkowy konsensus.

Z technicznego punktu widzenia sytuacja od ponad tygodnia nie ulega zmianie. Indeks WIG20 zgodnie z naszym scenariuszem konsoliduje w przedziale 2.300-2.350 pkt. Trudniej natomiast jak na razie rozszyfrować przyszłą koniunkturę w średnim terminie. Ważna będzie dzisiejsza sesja, po której spodziewamy się większej aktywności strony popytowej..

Odbudowa rynku średnich spółek – indeks mWIG40

Indeks mWIG40 odrobił już większość spadku z ubiegłego tygodnia. Notowania barometru średnich spółek wróciły w okolice strefy 4.800-4.850 pkt. Krótkoterminowe zwroty koniunktury na mWIG40 w dużej mierze pokrywają się ze zmianami amerykańskiego indeksu S&P500. Dzisiaj notowania mWIG40 będą mierzyć się ze wspomnianą pierwszą zaporą podażową 4.800-4.850 pkt. W szerszym zakresie czasu nadal obowiązuje tendencja boczna ograniczona poziomami 4.650 pkt. od dołu i 4.950 pkt. od góry.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Pozytywnie przyjęty protokół z posiedzenia FOMC – indeks S&P

Trwa odbudowa indeksów na Wall Street. Wyciszeniu uległy emocje związane z zamieszaniem wokół Donalda Trumpa. Na pierwszy plan wróciły natomiast kwestie związane z gospodarką i stopami procentowymi. Wczoraj opublikowany został protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Członkowie FED zaprezentowali elastyczne stanowisko w zakresie planowanej redukcji sumy bilansowej. Inwestorów uspokoiły również stonowane opinie Rezerwy wobec ścieżki dalszego zacieśniania polityki pieniężnej.

Informacje ze spółek

Enea – wyniki zgodne z wcześniejszymi szacunkami

W I kw. 2017 r. zysk netto Enei wyniósł 321,2 mln zł, a zysk operacyjny sięgnął poziomu 382,6 mln zł. EBITDA grupy wyniosła 666 mln zł. Z kolei przychody ze sprzedaży netto wyniosły 2,7 mld zł wobec 2,9 mld zł przed rokiem.

Komentarz: Przedstawiony raport finansowy Enei jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki. Na początku maja spółka prezentowała wstępne szacunki wyników. Opublikowane wówczas wstępne wyniki były zbieżne z rynkowym konsensusem zakładającym 315 mln zł zysku netto i 689,1 mln zł EBITDA.

PGNiG  – spółka przebiła rynkowy konsensus

W I kw. 2017 r. przychody spółki wyniosły 11,6 mld zł, co oznacza wzrost o 6,1 proc. Zysk operacyjny (EBIT) sięgnął poziomu 2.074 mln zł (wzrost o 20,5 proc.), a zysk netto wzrósł do 1.599 mln zł (+15,4 proc.).

Komentarz: Przedstawione przez PGNiG dane finansowe za pierwsze trzy miesiące tego roku są wyraźnie lepsze od rynkowego konsensusu. Szczególnie pozytywnie należy ocenić poprawę rentowności. Spółka przebiła prognozy w zakresie zysku operacyjnego o 24,7 proc., natomiast w przypadku zysku netto o 25,4 proc.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here