Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Indeks blue chips po środowym osłabieniu wywołanym tąpnięciem akcji banków, wczoraj ponownie okazał się najsilniejszy. Notowania barometru dużych spółek znalazły wsparcie w rejonie poziomu 2.350 pkt. W mocy pozostaje również formacja kanału wzrostowego, rysując perspektywy kontynuacji głównego trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zakres potencjalnych wahań indeksu WIG20 nie jest duży. Rozpiętość kanału wzrostowego wynosi ok. 80 pkt. Górne ograniczenie tej formacji cenowej znajduje się w rejonie poziomu 2.400 pkt. i dało o sobie znać w połowie tego tygodnia. Od dołu natomiast mamy wsparcie w okolicach 2.320 pkt. wyznaczone przez dolną granicę kanału. W krótkim terminie niewielką przewagę posiada strona podażowa, która szczególnie uaktywniła się na akcjach banków, będących obecnie najsłabszym ogniwem. Początek dzisiejszej sesji upłynie w spokojnej atmosferze. Inwestorzy czekają na istotne dane makro z rynku pracy w USA.

Nieudany atak na szczyt skutkuje cofnięciem – indeks mWIG40

Kursy banków średniej kapitalizacji mają za sobą dwa dni osłabienia. Pierwsze oznaki realizacji zysków pojawiły się również na notowaniach dotychczasowych lokomotyw wzrostowych indeksu mWIG40, którymi są m.in. Enea i Kruk. W konsekwencji mWIG40 już szósty raz skapitulował pod strefą oporu wyznaczoną przez poziomy 4.950-5.000 pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Na wykresie dziennym indeksu średnich spółek od kwietnia br. rysuje się formacja trójkąta zwyżkującego. Jest to jednak układ zbudowany w rejonie górnego ograniczenia kilkuletniego kanału wzrostowego. Rynek potrzebuje obecnie silnego pozytywnego impulsu by kontynuować tendencje wzrostowe.

Wyniki spółek napędzają wzrosty DJa – indeks S&P

Hossa na amerykańskim rynku akcji widoczna jest obecnie przede wszystkim na indeksie Dow Jones. Indeks ten z dnia na dzień notuje nowe maksima cenowe. Nieco słabiej sytuacja prezentuje się na spółkach technologicznych, a Nasdaq od kilku dni pozostaje w korekcie spadkowej (wczoraj spadek o 0,35 proc.). Rynkowi sprzyja udany sezon publikacji wyników finansowych spółek za II kw. Dzisiaj inwestorzy czekać będą na publikację ważnego raportu z rynku pracy. Oczekiwany jest wzrost liczby nowych etatów o 180 tys.

Informacje ze spółek

Asseco Poland – utrata kontroli nad Formula Systems

Asseco Poland zawarło transakcję sprzedaży 2.356.605 akcji Formula Systems, stanowiących 16 proc. udziału w jej kapitale zakładowym za 292,5 mln nowych szekli izraelskich (NIS), czyli za ok. 293 mln zł. Kontynuuje negocjacje zbycia 4-procentowego pakietu akcji spółki – podało Asseco w komunikacie.

Komentarz: Rynek negatywnie przyjął tą informację. Kurs akcji pogłębił spadki do nowego minimum cenowego. Formula Systems to holding, który ma udziały w pięciu spółkach i w sumie w 2016 r. odpowiadał za 55 proc. przychodów grupy Asseco. Cena sprzedaży została oceniona przez rynek jako niska. W wyniku zawarcia transakcji sprzedaży, Asseco utraci kontrolę nad Formula Systems. Dodatkowo ACP kontynuuje negocjacje w celu zbycia 4-procentowego pakietu akcji Formula Systems.

Grupa Kęty – niezagrożone prognozy finansowe

Zysk netto Grupy Kęty w II kwartale 2017 roku wyniósł 64,8 mln zł – podała spółka w raporcie półrocznym. Kęty szacowały wcześniej, że zysk netto w tym okresie wyniesie ok. 66 mln zł.

Komentarz: Opublikowany raport finansowy spółki za II kw. jest nieznacznie słabszy od oczekiwań. Zarząd spółki podtrzymuje ogłoszone w lutym prognozy finansowe na ten rok. Spadek marży w II kw. to m.in. efekt założenia aktywa na podatek w wysokości 25 mln zł w związku z inwestycją w Oświęcimiu. Przedstawiciele Kęt zapowiadają jednak poprawę marż w II półroczu. Spółka ma mocno wypełniony portfel zamówień. Kurs Kęt podczas wczorajszej sesji po początkowej negatywnej reakcji, ostatecznie stracił na wartości symboliczne 0,01 proc.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here