Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Indeks WIG20 w ostatnich dniach wyraźnie skrócił amplitudę wahań. Notowania przykleiły się do poziomu 2.350 pkt. Sezon wakacyjny jak na razie sprzyja kontynuacji konsolidacji z perspektywą na podjęcie prób przebicia się przez najbliższe techniczne opory.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia sesja tygodnia miała ciekawy przebieg. Początkowo wyższą aktywność obserwowaliśmy po stronie sprzedających. Z pewnością duże rozczarowanie przyniósł czwartkowy debiut Play’a, co częściowo przełożyło się również na notowania podczas ostatniej sesji tygodnia. Napór sprzedających ustał jednak w rejonie poziomu 2.330 pkt. dla indeksu WIG20. Spokojny start notowań za oceanem i publikacja neutralnych danych makro z amerykańskiej gospodarki, skłoniły GPW do odreagowania słabości z początku dnia. Indeks WIG20 wrócił ponad poziom 2.350 pkt., a na wykresie świecowym dziennym pojawił się biały korpus z dolnym cieniem.

Wzrost aktywności na small caps – indeks sWIG80

Przez cały ubiegły tydzień inwestorzy walczyli o wyższe notowania na indeksie małych spółek. Każda z sesji kończyła się podniesieniem notowań na koniec dnia względem minimalnego kursu wyznaczonego w trakcie sesji. W piątek oprócz podbicia notowań zobrazowanego kolejnym korpusem z dolnym cieniem, w końcu pojawiły się nieco większe obroty. Jak na razie trudno mówić o przełomie w ocenie analizy technicznej.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Główna linia trendu wzrostowego znajduje się w okolicach poziomu 15,3 tys. pkt. Z kolei aktualny jest sygnał przełamania ważnego wsparcia na poziomie 15,8 tys. pkt., co miało miejsce 19 lipca br. Obecnie notowania sWIG80 znajdują się na poziomie 15,6 tys. pkt., czyli mniej więcej w połowie odległości od wskazanych wcześniej poziomów.

Dane makro zgodne z oczekiwaniami – indeks S&P

Najważniejszym punktem piątkowego kalendarium makro była publikacjach danych o PKB za II kw. w USA. Statystyka ta wyniosła 2,6%, co oznacza odczyt zgodny z oczekiwaniami. Nadal zatem nie wiadomo, czy FED zdecyduje się w tym roku na jeszcze jedną podwyżkę, czy też będzie bardziej jastrzębi i silniej zacieśni politykę pieniężną. Indeks S&P500 konsoliduje na wysokich poziomach pod oporem na 2.500 pkt.

Informacje ze spółek

AmRest – spółka przenosi siedzibę do Hiszpanii

AmRest planuje na początku lutego 2018 r. przenieść siedzibę statutową spółki z Polski do Hiszpanii. Spółka chce pozostać na warszawskiej GPW, ale myśli też o wejściu na giełdę w Europie Zachodniej. Akcjonariusze AmRestu, którzy będą przeciwko przeniesieniu siedziby spółki, mogą żądać wykupu swoich akcji.

Komentarz: Spółka w ostatnim okresie poinformowała o zagranicznych przejęciach, co częściowo tłumaczy chęć przeniesienia siedziby do Hiszpanii. Wzrośnie również rozpoznawalność marki oraz płynność akcji. Inwestorzy liczą, iż AmRest może dzięki temu osiągnąć również korzyści podatkowe.

BZ WBK – tegorocznym celem jest wzrost zysku netto r/r

Zysk netto grupy BZ WBK w drugim kwartale 2017 roku spadł do 651,1 mln zł z 723,5 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 575,2 mln zł.

Komentarz: Jako powód niższego zysku netto banku w ujęciu r/r podaje się m.in. konieczność dokonania wpłaty na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gdyby wyłączyć wszystkie zdarzenia jednorazowe z I półrocza 2016 i z I półrocza 2017 r., (przychody z VISA w wysokości 316 mln zł brutto oraz różnicę w kosztach poniesionych na BFG w wysokości 43 mln zł), porównywalny zysk netto wzrósłby o 12 proc. r/r. Zarząd podtrzymuje cel wypracowania wyższego zysku netto r/r. W 2016 r. zysk netto wyniósł 2,38 mld zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here