Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


WIG20 poddaje się korekcie

Czwartkowa sesja na GPW wypadła słabo. Indeks WIG20 spadł 1,06% do 2382 pkt. przy umiarkowanym obrocie na poziomie 566 mln zł. Największa podaż występowała na Enerdze (-7,48%) ze względu na rynkowe spekulacje, które sugerują pojawienie się prezydenckiego weta ws. ustawy o OZE. Przyjęcie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii miało być korzystne dla Energii, ponieważ mogła skupować  certyfikaty po niższych cenach. Na wartości również traciły inne spółki energetyczne (PGE -1,36% i Tauron -1,33%). Negatywny sentyment utrzymuje się na bankach, co jest pokłosiem prezydenckiego projektu ustawy frankowej. Mocno na wartości traciły także spółki surowcowe (KGHM -2,15% i JSW -2,45%) oraz paliwowe (Lotos -1,77% i PKN Orlen -0,77%). Piątek prawdopodobnie również upłynie pod presją podaży ze względu na wzrost awersji do ryzyk spowodowany wzrostem napięcia politycznego miedzy |USA, a Koreą Północą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bez przełomu w grupie „średniaków”

W segmencie mid caps nadal bez rozstrzygnięcia. Indeks mWIG40 na końcowym dzwonku w czwartek był notowany na poziomie 4848 pkt. Obroty podliczono na 107 mln zł. Widać wyraźną awersję do ryzyka do małych i  średnich spółek. Z analizy wykresu wynika, że rynek ma duże problemy z przełamaniem najbliższego oporu na wysokości 4950 pkt. Tym samym nadal będzie obowiązywać ruch boczny w przedziale 4650-4950 pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Słaba dyspozycja „maluchów”

Ważą się losy indeksu małych spółek. Na notowaniach sWIG80 w dalszym ciągu widoczna jest spadkowa korekta. Wariant pesymistyczny zakłada dalsze obsuwanie się indeksu w okolice 15 150 tys. pkt. Prawdopodobnie dopiero od tego miejsca popyt zacznie atakować, dlatego nadal należy się liczyć ze słabszą koniunkturą w segmencie small caps.

Informacje ze spółek

Alior Bank – Bardzo dobre wyniki za 2kw17

Zysk netto grupy Alior Banku w drugim kwartale 2017 roku wzrósł do 100 mln zł z 81,7 do mln zł – poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 7 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 93,7 mln zł.

Bank pochwalił się bardzo dobrymi wynikami za 2kw17, które okazały się lepsze nie tylko rok do roku, ale również od oczekiwań analityków. Warto zauważyć, że Alior bank należy do grona nielicznych banków, które pozbawione są ryzyka operacyjnego związanym z potencjalnym wdrożeniem ustawy frankowej. Dlatego wydaje się, że cześć zarządzających może przesunąć ekspozycję w branży m.in. na Alior Bank, który ma potencjał do wzrostu notowań ze względu na solidną pozycję finansową.

Auto Partner – Dynamiczny wzrost przychodów 

Przychody ze sprzedaży grupy Auto Partner w lipcu tego roku wzrosły o 32 proc., do 80,6 mln zł z 61,1 mln zł rok wcześniej – podała spółka w komunikacie.

Sytuacja w branży motoryzacyjnej sprzyja systematycznej poprawie wyników finansowych spółki. O kilkunastu miesięcy odnotowujemy dwucyfrową dynamikę rejestracji nowych pojazdów  Polsce. Zatem spółka nie powinna narzekać na brak nowych zleceń i kontraktów. Poza tym, Auto Partner dynamicznie rozwija się w segmencie części do samochodów na terenie Polski. Ostatnie nowe otwarcia oddziałów sugerują utrzymanie pozytywnej tendencji w dalszej poprawie kondycji finansowej.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here