Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20 – Poziom 2.300 pkt. pozostaje w grze

Indeks WIG20 ma za sobą udany start tygodnia. Powrót notowań powyżej poziomu 2.300 pkt udał się bez większych problemów. Przy obrocie wynoszącym 335 mln zł strona popytowa przez cały dzień utrzymywała kontrolę. Również dzisiaj będziemy obserwowali niższą aktywność inwestorów. Ma to związek z Dniem Niepodległości obchodzonym w USA. Wczoraj za oceanem notowania były skrócone, dzisiaj natomiast sesja na tamtejszych rynkach nie odbędzie się.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obraz rynku po poniedziałkowych notowaniach nie uległ większej zmianie. Indeks WIG20 odrobił większą część strat poniesionych na zakończenie ubiegłego tygodnia. W grze pozostał zarówno psychologiczny poziom 2.300 pkt., jak również krótkoterminowa linia trendu wzrostowego poprowadzona od dołka z 6 czerwca br. (obecnie ok. 2.305 pkt.). Jak na razie zamknięta jest również droga w górę wykresu, którą blokują okolice 2.350 pkt.

Indeks mWIG40 nadal ma szanse na nowe maksimum – indeks mWIG40

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia była bardzo korzystna dla małych i średnich spółek. Tradycyjne windows dressing podniosło notowania zarówno indeksu mWIG40, jak i sWIG80. Wczoraj od początku dnia widoczna była lokalna słabość tych indeksów, którą obrazowała niewielka korekta. W szerszym kontekście sytuacja techniczna indeksu średnich spółek pozwala na umiarkowany optymizm.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Wciąż aktualna jest długoterminowa linia trendu wzrostowego, która ostatni raz wsparła rynek w połowie czerwca br. i również teraz ogranicza lokalną korektę w okolicach poziomu 4.880 pkt. Zagrożeniem pozostaje natomiast wciąż niezdobyta strefa oporu w przedziale 4.950-5.000 pkt.

Spokojny handel podczas skróconej sesji – indeks S&P

Mimo całkiem sporej porcji danych makro, sesja za oceanem miała spokojny przebieg. Indeks S&P500 zyskał na wartości 0,23 proc. Odczyt wskaźnika aktywności gospodarczej w przemyśle za czerwiec wypadł lepiej od oczekiwań (57,8 pkt. wobec prognozy na poziomie 55,2 pkt.). Bliski wypełnienia rynkowego konsensusu był indeks PMI dla przemysłu, który wyniósł 52 pkt. wobec prognozy na poziomie 52,1 pkt. Inwestorzy czekają teraz na środową publikację protokołu z czerwcowego posiedzenia FOMC.

Informacje ze spółek

LPP – wyższa sprzedaż przy wzroście marży

Przychody grupy LPP ze sprzedaży w czerwcu 2017 roku wyniosły ok. 627 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 13 proc. – poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wynosiła ok. 52 proc. i była wyższa o 5 pkt. proc. rdr.

Komentarz: Czerwcowa dynamika sprzedaży LPP była zbliżona do dynamiki, którą spółka notuje od początku roku (15%). Bardzo dobrze wypadła czerwcowa sprzedaż internetowa, która wzrosła o 105 proc. Sprzedaż kanałami e-commerce stanowiła ok. 5 proc. sprzedaży ogółem (34,3 mln wobec 627 mln zł). Spółka podała również, iż wzrost powierzchni handlowej w ujęciu r/r wyniósł w czerwcu 7 proc. Korzystnie należy ocenić wzrost marży brutto na sprzedaży, która wzrosła w czerwcu o 5 pkt. proc.

CCC – znakomite wyniki sprzedażowe i wysoki udział sprzedaży internetowej

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w czerwcu 2017 r. wyniosły ponad 376 mln zł i były o 46,4 proc. wyższe niż rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.

Komentarz: CCC utrzymuje bardzo dobre tendencje sprzedażowe. Spółka w całym pierwszym półroczu wykazała przychody na poziomie ponad 1,8 mld zł (wzrost o 32,3 proc. r/r), a zarząd podtrzymuje roczną prognozę wykazania ponad 4 mld zł przychodów. Z liczb tych wynika, iż drugie półrocze powinno być dla CCC jeszcze lepsze. Spółka może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży internetowej. W czerwcu sprzedaż kanałami e-commerce wyniosła 51 mln zł (wzrost o 117,8 proc.). Sprzedaż realizowana przez Internet w czerwcu stanowiła ponad 13 proc. sprzedaży ogółem, co należy ocenić pozytywnie.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here