Naga MarketsPoniedziałek zwyczajowo na rynku minął dość spokojnie, nie przynosząc praktycznie żadnych istotnych informacji. Na świecie w dalszym ciągu główny prym wiedzie konflikt w Syrii. Interwencja amerykańskich wojsk coraz bardziej się oddala wraz z coraz mniejszym poparciem dla ewentualnej akcji u światowych liderów. Również zdecydowane stanowisko Rosji stawia prezydenta Obame w bardzo ciężkiej sytuacji. Bez poparcia ONZ, rozpoczęcie akcji może mieć daleko posunięte konsekwencje geopolityczne na wiele następnych lat. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, iż punkt zapalny którym było wykorzystanie broni chemicznej wciąż nie jest do końca jasny i nie ma jednoznacznych dowodów wskazujących winnych. Z tego powodu, w obecnej chwili bardzo trudno jest oszacować rezultaty poszczególnych działań co oznacza wysokie ryzyko do podjęcia. Z drugiej strony wycofanie się z ataku, postawi Obame w niewygodnej pozycji jako polityka niedotrzymującego danego słowa. Co z tego wyniknie? Bardzo ciekawe czy jakakolwiek decyzja zapadnie w ogóle w ciągu najbliższych dni.

W weekend najważniejszym wydarzeniem z punktu widzenia głównych par walutowych, były wybory w Australii, które wygrała liberalna koalicja Tonego Abotta, co jest dobrym prognostykiem dla rynków na najbliższe lata. O tym we wpisie Marcina Nowogórskiego pt. “Liberałowie wygrywają wybory w Australii(klik)”.

Jutrzejszy dzień również zapowiada się bardzo spokojnie. W kalendarzu nie widnieją żadne bardzo ważne dane co wskazuje na to, iż wtorek może minąć bez zawirowań jeżeli nie pojawią się niespodziewane wydarzenia. Prawdopodobnie cały tydzień może minąć w taki sposób, w oczekiwaniu na drugą połowę miesiąca, która będzie niesamowicie interesująca m.in. za sprawą wyborów w Niemczech oraz posiedzeniem FOMC czyli decyzji w sprawie wygaszania programu QE3.

Szymon Nowak (1do1)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here