whitebit

Dzisiejszy dzień można nazwać dniem pozytywnych zaskoczeń ponieważ praktycznie wszystkie ważne odczyty okazały się lepsze od prognoz. W nocy poznaliśmy stopę bezrobocia z Nowej Zelandii, która spadła o 0,6 punktu procentowego z 6,8% do 6,2% oraz z Australii gdzie odczyt wyniósł 5,5% wobec oczekiwanych 5,6%. Również w Stanach zjednoczonych cotygodniowy odczyt ilości złożonych wniosków o bezrobocie spadł do poziomu najniższego od stycznia 2008 roku i wyniósł 323 tysiące.

Natomiast zgodnie z oczekiwaniami główna stopa procentowa w Wielkiej Brytanii została utrzymana na poziomie 0,50% wraz z wysokością programu skupu aktywów na niezmiennym poziomie 375 miliardów funtów. Brak potrzeby obniżania stóp w UK potwierdzają dobre dane, w tym dzisiejszy odczyt produkcji przemysłowej, która wzrosła miesiąc do miesiąca o 1,1% wobec oczekiwanych 0,4%.Kalendarz na piątek:

1:50 JPY – bilans płatniczy

3:30 AUD – oświadczenie RBA

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
8:00 EUR – bilans handlowy z Niemiec

10:30 GBP – bilans handlowy z UK

14:25 USD – wystąpienie członka FED (Charles Evans)

14:30 CAD – zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia

15:30 USD – wystąpienie Bena Bernanke

20:00 USD – wystąpienie członka FOMC Esthera George’a

Zaznaczam, iż wystąpienia członków FED odbędą się ze względu na coroczną (czterdziestą dziewiątą) konferencję poświęconą działalności rezerwy federalnej także nie są to wystąpienia bezpośrednio związane z aktualną polityką monetarną. Oczywiście jednak inwestorzy będą śledzić słowa decydentów FED w poszukiwaniu wskazówek dotyczących dalszych działań.

Szymon Nowak (1do1)Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Inwestor, project manager w Investio.pl, współtwórca Macro-Tube.com, a przede wszystkim wielki pasjonat rozbudowanej analizy makroekonomicznej i jej wykorzystania w inwestycjach. Szuka okazji tam, gdzie nikt inny nawet nie spogląda. Swoimi doświadczeniami dzieli się na blogu 1do1.biz.pl. Wieczny optymista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj