Kolejny dzień minął pod znakiem ewentualnej interwencji w Syrii. Przed południem rosyjskie Ministerstwo Obrony podało, iż radary wykryły dwie rakiety w powietrzu w okolicach morza śródziemnego. Zrobiło się gorąco a świat wstrzymał oddech. Chwilę później Izrael przyznał się do przeprowadzenia testów rakietowych we współpracy z Stanami Zjednoczonymi. Widać jak bardzo sytuacja się komplikuje. Stany Zjednoczone zostały praktycznie same, bez żadnego wsparcia ze strony pozostałych krajów. Jednocześnie ciężko się wycofać z twardych zapewnień, iż interwencja dojdzie do skutku. Ciężko wczorajszego testu nie odebrać jako próby prowokacji. Na jaki obrót wydarzeń liczy Biały Dom? Niestety nie posiadam w tym momencie wystarczającej wiedzy aby się pokusić o snucie scenariuszy, jednakże bez dwóch zdań sprawa Syrii będzie się ciągnąć jeszcze tygodniami.

We wtorek poznaliśmy odczyt PMI dla przemysłu z USA i okazał się on nieznacznie lepszy od poprzedniego. Niestety widoczne jest to co w poniedziałkowych danych z Europy. Choć zatrudnienie rośnie, skala wzrostów zmalała od zeszłomiesięcznego odczytu. Poniższy zrzut przedstawia dokładne rozbicie wskaźnika na składowe.

W środę czekają nas dwie decyzje w sprawie stóp procentowych. Poznamy decyzję Banku Centralnego Kanady (1,00% obecnie, prognoza to brak zmian) oraz naszej Rady Polityki Pieniężnej, która najprawdopodobniej utrzyma bez zmian stopy na rekordowo niskim poziomie 2,5%.

Kalendarz na środę:

Szymon Nowak (1do1)

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here