Naga Markets

Kto by pomyślał, że Goldman Sachs czyta moje artykuły :) W dniu dzisiejszym GS obniżył prognozę dla stóp procentowych ECB przewidując cięcie o 25 punktów bazowych. Notowania EUR/USD zareagowały na to 100 pipsową obniżką. Osoby, które regularnie czytają moje komentarze lub oglądają analizy wiedzą, iż od zeszłego tygodnia mówię o takim scenariuszu, który został potwierdzony przez wtorkowe PMI i środowe IFO. Mówiąc całkowicie poważnie, zastanawiający jest fakt, iż informacja, która de facto jest oczywista wywołuje tak duży ruch. Duzi gracze na pewno zdawali sobie sprawę z takiej sytuacji makroekonomicznej natomiast mali gracze nie wywołali by takiego ruchu.

Drugim wydarzeniem, które miało znaczący wpływ był odczyt PKB z UK kwartał do kwartału, który okazał się lepszy od prognoz wynosząc 0,3% wobec 0,1% oczekiwanych. Kurs GBP/USD w ciągu jedej minuty wzrósł o 100 pipsów w rekacji na tę informację.

Jutrzejszy dzień być może okaże się równie ciekawy ze względu na Bank Japonii. W piątek zostanie podane oświadczenie w sprawie polityki monetarnej po którym nastąpi konferencja BOJ. Gorsze odczyty z Chin, które oznaczają generalnie słabszą Azję a także więc Japonię mogą utrudnić obecnemu rządowi realizację przyjętych założeń gospodarczych. Z tego punktu widzenia bardzo korzystne dla rządu, także wizerunkowo, byłyby dobre wyniki Nikkei, które w ich mniemaniu potwierdzałyby dobry kierunek rozwoju. A co może wpłynąć lepiej na notowania głównego indeksu Japonii jak nie osłabienie jena ? W tym kontekście można się spodziewać utrzymania obecnego tonu przez BOJ i zdecydowaną kontynuacje skupu aktywów co powinno się przełożyć na notowania JPY.

14:30 USD – PKB kwartał do kwartału

Konferencja BOJ nie ma zaplanowanej godziny jednak należy się jej spodziewać w godzinach porannych. Oświadczenie już ze sławetnego, zeszłomiesięcznego spotkania zostało upublicznione między godziną 6 a 7 rano.  

Szymon Nowak (1do1)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

AVA Trade
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKomentarz dzienny makro – 25/26 kwietnia
Następny artykułIchimoku – otwarta nowa pozycja: long NZD/USD
Inwestor, project manager w Investio.pl, współtwórca Macro-Tube.com, a przede wszystkim wielki pasjonat rozbudowanej analizy makroekonomicznej i jej wykorzystania w inwestycjach. Szuka okazji tam, gdzie nikt inny nawet nie spogląda. Swoimi doświadczeniami dzieli się na blogu 1do1.biz.pl. Wieczny optymista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here