whitebit

Po wczorajszych niespodziewanych wypowiedziach Bini-Smaghiego i Weidmanna, dzisiaj przyszedł czas na kolejne wydarzenia, które nie były zaplanowane w kalendarzu jednak żadne z nich nie miało aż takiego wpływu jak wydarzenia wczorajsze.

Wczoraj pisałem o wyborach prezydenckich we Włoszech, które dzisiaj się odbyły (prezydenta wybiera tylko parlament) jednak nie przyniosły one rozstrzygnięcia. Patrząc na zachowanie Włoskich obligacji można mieć wrażenie, iż taki scenariusz był dyskontowany przez rynek gdyż żaden większy ruch nie był zauważalny. Warto potraktować to jako wskazówkę – chaos we Włoszech jest już w cenach co oznacza, że większy ruch mogą spowodować tylko bardzo złe dane lub z drugiej strony pozytywne informacje, których rynek nie oczekuje.Drugim wydarzeniem było głosowanie nad pakietem pomocowym dla Cypru w niemieckim parlamencie, które poza przedmiotem samego głosowania miało także drugie dno. Kanclerz Merkel praktycznie postawiła swoją całą polityczną karierę na takie rozwiązanie i ewentualne niepowodzenie mogłoby oznaczać dla niej polityczny koniec. Należy mieć na uwadze, iż we wrześniu w Niemczech odbędą się wybory więc każda decyzja ma swój podtekst pod względem ów wyborów. Pakiet został przegłosowany jednak to co było zaskoczeniem to fakt, iż przeszedł on tylko dzięki głosom opozycji. Niespodziewanie wśród swojej partii Angela Merkel nie uzyskała odpowiedniej liczby głosów. Na notowaniach EUR/USD wywołało to kilkuminutowy spadek po czym notowania podążyły w odwrotnym kierunku.

Jutrzejszy dzień nie niesie ze sobą żadnych ważnych odczytów makroekonomicznych. Jedyną pozycją wartą uwagi jest inflacja konsumencka (CPI) z Kanady o 14:30.

 

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Szymon Nowak (1do1) 

 Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>

Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Inwestor, project manager w Investio.pl, współtwórca Macro-Tube.com, a przede wszystkim wielki pasjonat rozbudowanej analizy makroekonomicznej i jej wykorzystania w inwestycjach. Szuka okazji tam, gdzie nikt inny nawet nie spogląda. Swoimi doświadczeniami dzieli się na blogu 1do1.biz.pl. Wieczny optymista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj