whitebit

To nie był dobry dzień dla Unii Europejskiej. Wszystkie odczyty PKB za pierwszy kwartał 2013 roku okazały się niższe od prognoz.

Odczyt aktualny vs prognoza:  • Francja -0,2% vs -0,1%,
  • Niemcy 0,1% vs 0,3%,
  • Włochy -0,5% vs -0,4%,
  • UE -0,2% vs 0,1%.

Jedynym pozytywnym aspektem była Wielka Brytania gdzie spadła ilość wniosków o bezrobocie za czym również spadła i stopa bezrobocia z 7,9 do 7,8 %. Dla porównania stopa bezrobocia w Polsce jest prawie dwa razy większa i wyniosła w marcu 14,3%.

Równie dużym rozczarowaniem okazał się odczyt inflacji producenckiej ze Stanów Zjednoczonych, która spadła 0 0,7% w porównaniu do oczekiwanego spadku na poziomie 0,6%. Jak wspominam od dawna, każdy odczyt z USA należy rozpatrywać pod kątek kontynuacji/wstrzymania programu luzowania polityki monetarnej (QE3). Spadek dynamiki inflacji do poziomów poniżej zera czyli swego rodzaju deflacji oznacza, iż na tym polu nie występuje żadna presja co do zakończenia ów działań.

W dniu jutrzejszym z ważnych informacji, poznamy plan budżetu z Nowej Zelandii, inflację konsumencką dla Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych oraz cotygodniowy odczyt ilości wniosków o bezrobocie z USA.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Kalendarz na czwartek:

04:00 NZD – plan budżetu z Nowej Zelandii

8:45 EUR – zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym we Francji

11:00 EUR – inflacja konsumencka w UE

14:30 USD – pozwolenia na budowę, inflacja konsumencka oraz wnioski o bezrobocie z USA

16:00 USD – indeks produkcji FED z filadelfii

Szymon Nowak (1do1)Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Inwestor, project manager w Investio.pl, współtwórca Macro-Tube.com, a przede wszystkim wielki pasjonat rozbudowanej analizy makroekonomicznej i jej wykorzystania w inwestycjach. Szuka okazji tam, gdzie nikt inny nawet nie spogląda. Swoimi doświadczeniami dzieli się na blogu 1do1.biz.pl. Wieczny optymista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj