Naga Marketsdanske-bank-logoAnalitycy Danske po raz kolejny publikują swój komentarz w którym omawiają najważniejsze wydarzenia danego dnia. Dziś liczba publikacji jest dość mała, nie powstrzymuje to jednak pracowników banku przed zwróceniem uwagi swoich klientów na dwie ciekawe sytuacje na rynku:


Dzisiejszy dzień jest niezwykle cichym dniem pod względem publikacji makroekonomicznych. Do najważniejszych zaliczymy z całą pewnością chiński raport dotyczący rezerw walutowych (zgodnie z prognozami) czy ten opublikowany przez EBC.

Handluj walutami na preferencyjnych warunkach. Sprawdź ofertę FxPro

Sesja amerykańska również upłynie w dość spokojnym trybie. Inwestorzy czekać będą na zaplanowane na godzinę 23:30 pojawienie się prezes Fed. Janet Yellen będzie brać udział w panelu dyskusyjnym razem ze swoimi poprzednikami: Bernanke, Greenspanem oraz Volckerem. Choć będzie to wydarzenie niezmiernie ciekawe, analitycy Danske wątpią aby w dyskusji pojawiło się coś nowego, zdolnego wpłynąć na wycenę USD.

Ciekawa sytuacja rysuje się natomiast na USD/JPY, gdzie jen umacnia względem dolara do poziomów ostatni raz widzianych w 2014 roku. W związku z tym można chyba oczekiwać reakcji BoJ na deflacyjny wpływ silnej waluty i przewidujemy, że już na najbliższym posiedzeniu Banku zostaną podjęte decyzje mające na celu zniwelowanie tego wpływu:

USD/JPY pokonało wsparcie w okolicy 110,00 i gwałtownie zniżkowało przez cały dzisiejszy dzień.
USD/JPY pokonało wsparcie w okolicy 110,00 i gwałtownie zniżkowało przez cały dzisiejszy dzień.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCommerzbank o ostatniej decyzji RPP
Następny artykułCySEC zawiesza licencję brokera ACFX
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here