Naga Marketsdanske-bank-logoAnalitycy Danske codziennie publikują swój przegląd rynku, próbując zwrócić uwagę inwestorów na najważniejsze wydarzenia danego dnia. Dziś, w poniedziałek 23 maja miejsce w przeglądzie znalazła również Polska, która stoi przed deadlinem Komisji Europejskiej. Poza tym w dzisiejszej publikacji banku znajdziemy również omówienie dzisiejszego, dosyć luźnego kalendarza makroekonomicznego.


Poniedziałek nie przyniesie nam ważnych publikacji z USA, dlatego najważniejszym punktem dnia były szacunki europejskiego PMI. Francuskie i niemieckie odczyty wskaźników przedstawiały się pozytywnie. W przypadku Niemiec, można pokusić się o stwierdzenie, że nawet bardzo pozytywnie. Przemysłowe PMI w największej gospodarce Europy wyniosło w maju 52,4 wobec wcześniejszych prognoz 52,0.

W trakcie sesji amerykańskiej będziemy z pewnością śledzić wystąpienia członków amerykańskiej Rezerwy. Zaczynając chronologicznie, pierwszego usłyszymy Jamesa Bullarda, szefa Fed St. Louis. Bullard zasiada również w FOMC i ma prawo do głosu więc rynki z całą pewnością uważnie będą słuchać jego słów i monitorować, czy jego jastrzębie nastawienie nie uległo zmianie.

Po teście zniesienia 38,2 EUR/USD powraca do spadków.
Po teście zniesienia 38,2 EUR/USD powraca do spadków.

Kolejnym mówcą będzie John Williams, przedstawiciel Fed San Francisco. Williams nie ma prawa głosu, jednak jego zdanie wydaje nam się również ważne. Z całą pewnością będziemy obserwować jego wystąpienie i szukać jastrzębich sygnałów, które mogą przekonać również pozostałych członków Rezerwy – stwierdzają analitycy.

Obserwujący rynki wschodzące na pewno zainteresowani będą rozwiązaniem sprawy ultimatum jakie postawiła Komisja Europejska polskiemu rządowi. Ten, miał za zadanie pokazać “znaczący postęp” w sprawie obecnego patu wokół Trybunału Konstytucyjnego i związanych z tym kontrowersyjnych rozwiązań prawnych. Stawka toczy się o możliwość brania czynnego udziału w głosowaniach UE, więc wszyscy, a zwłaszcza Polacy, liczą na pozytywne rozwiązanie tego konfliktu.

PLN od rana osłabia się w stosunku do euro
PLN od rana osłabia się w stosunku do euro


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here