Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Stało się. Grecki rząd oddaje decyzję w sprawie przyszłości kraju w ręce obywateli. Credit Agricole w swoim dzisiejszym komentarzu walutowym przybliża nam, czego można się spodziewać gdy większość Greków opowie się po jednej z dwóch dostępnych stron.


Większość za TAK

Gdyby większość Greków uprawnionych do głosowania w niedzielnym referendum zgodziła się na przyjęcie propozycji Troiki, zauważylibyśmy na rynkach znaczny skok apetytu na ryzyko – przekonuje Credit Agricole. Działoby się to za sprawą zwiększonej pewności inwestorów, którzy uważając, że grecka burza została zażegnana zaczęli by pokładać większą wiarę w to, że FED jeszcze w tym roku przeprowadzi pierwszą, wyczekiwaną podwyżkę stóp procentowych. Taki scenariusz jest zdaniem banku najbardziej prawdopodobny i gdyby większość Grecji faktycznie opowiedziała się za tą opcją, największym beneficjentem tej decyzji byłby z całą pewnością USD. Credit Agricole przychyla się do takich okoliczności i nadal pozostaje w długiej pozycji na USD/CHF.

Większość na NIE

Ta decyzja na pewno przywróci ciemne chmury nad europejskie rynki i odnowi strach inwestorów przed Grexitem. Nie będzie zaskoczeniem spora deprecjacja EUR względem pozostałych walut, zwłaszcza głównych. Szczególnie mocnym rykoszetem tej decyzji Greków mają, zdaniem Credit Agricole, oberwać europejskie waluty wrażliwe na ryzyko – NOK i SEK, na drugim biegunie natomiast mają znaleźć się tradycyjne bezpieczne przystanie rynku walutowego – CHF i GBP. To właśnie te drugie z wymienionych walut mają zdecydowanie lepiej poradzić sobie z skutkami takiego wyniku referendum. Credit Agricole przewiduje znaczne pogorszenie się sytuacji na rynkach spowodowane taką decyzją Greków. Zdaniem banku może ona utrzymać się nawet parę miesięcy – do czasu gdy los Grecji zostanie całkowicie przesądzony.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźc na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here