Naga MarketsSwoje wystąpienie na dorocznym Międzynarodowym Kongresie na temat Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (ANDICOM), który odbył się w ubiegłym tygodniu miał nowo wybrany prezydent Kolumbii – Ivan Duque. Ujawnił on wtedy plany, które mogą zainteresować przemysł blockchain.

Duque zdradził, że zamierza uczynić z Kolumbii technologicznego lidera regionu, włączając w to blockchain i kryptowaluty. Dodatkowo oświadczył, że jego administracja zwolni z podatku firmy z sektora kryptowalutowego na okres 5 lat. Dana firma będzie jednak musiała wygenerować określoną liczbę nowych miejsc pracy.

Blockchain przeciwko korupcji

Oprócz ulg podatkowych, Prezydent Kolumbii zadeklarował również swoje zaangażowanie w badanie wykorzystania technologii blockchain w celu poprawy kluczowych sektorów gospodarki, takich jak bezpieczeństwo, sądownictwo i ochrona zdrowia.

Co ciekawe, Duque jest także zainteresowany potencjałem technologii blockchain do ograniczenia korupcji poprzez śledzenie wykorzystania funduszy publicznych.
“Jeśli chcemy przezwyciężyć korupcję, technologia może być instrumentalna.
Rząd musi zacząć od ustanowienia przykładu. Traktujemy to poważnie, chcemy nowoczesnej Kolumbii” –  stwierdził.

Dodał, że publiczno-prywatne partnerstwo i odpowiednie regulacje są niezbędne do realizacji celów jakie sobie postawił:
“Musimy zdefiniować jakiego rodzaju regulatora chcemy i stworzyć jednego, nowoczesnego regulatora, który rozumie potrzebę innowacji międzysektorowych”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Prezydent zafascynowany technologią

Duque niedawno przejął obowiązki prezydenta od swojego poprzednika, którego rząd nie był zbyt sprzyjający krypto-technologii. Polityk ma silne zaplecze finansowe, wcześniej zajmował ważne stanowiska w Ministerstwie Finansów i Międzyamerykańskim Banku Rozwoju. Jest także wybitnym entuzjastą techniki, opisującym siebie jako “zafascynowanego” technologią.

Nowy prezydent Kolumbii nie jest sam w swojej wizji, by uczynić z tego kraju centrum technologiczne Ameryki Łacińskiej. W czerwcu senator Antonio Navarro Wolff wspomniał, że blockchain “może zmienić życie” kolumbijskich obywateli poprzez poprawę systemu głosowania w kraju i zarządzania zasobami publicznymi.

Ponadto, prywatne i publiczne spółki Kolumbii połączyły w maju siły, by utworzyć stowarzyszenie blockchain wspierające kryptowaluty i technologię blockchain, a także pomagające rządowi w podejmowaniu decyzji związanych z regulacjami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here