Naga Markets
feetpix-nft
Kolekcja NFT Feetpix. Źródło: opensea.io

Nowa kolekcja tokenów niewymienialnych (NFTs) złożona z grafik przedstawiających stopy w różnych kombinacjach zaczęła cieszyć się sporym zainteresowaniem na platformie OpenSea. Co ciekawe, pod względem 24-godzinnego wolumenu obrotu Feetpix (lub Feetpix.wtf) wyprzedziło popularne zbiory tj. Mutant Ape Yacht Club (MAYC), czy Bored Ape Yacht Club (BAYC). 

  • Kolekcja tokenów niewymienialnych skierowana m.in. do fetyszystów stóp zajmuje obecnie 5 pozycję na OpenSea pod względem 24-godzinnego wolumenu obrotu
  • Feetpix to zbiór 10 tys. cyfrowych obrazów zapisanych w formie NFT przedstawiających stopy w różnych “wariantach”

Kolekcja NFT skierowana do fetyszystów stóp zyskuje popularność

Nowy zbiór tokenów niewymienialnych, który pojawił się na platformie handlowej OpenSea, prześcignął znane kolekcje od Yuga Labs tj. MAYC, czy BAYC. Obecnie Feetpix zajmuje 5 pozycję na OpenSea pod względem wolumenu obrotu wygenerowanego w ciągu ostatnich 24 godzin. Kolekcja bazująca na cyfrowych obrazach przedstawiających stopy o zabarwieniu erotycznym składa się z 10 tys. unikalnych NFT. Od czasu swojego debiutu, do którego doszło 8 stycznia 2023 r., wygenerował on łączny wolumen w wysokości 735 Etherów (ETH). Przy aktualnym kursie drugiej co do wielkości kryptowaluty w pobliżu 1,3 tys. dol. jest to ponad 950 tys. dol. 

Szczególnie wysokimi obrotami Feetpix cieszyło się wczoraj i dziś. Minimalna cena jednego takiego tokena niewymienialnego wynosi aktualnie 0,09 ETH (około 117 dol.). Obecnie tokeny te posiada 2 626 użytkowników OpenSea. W ciągu zaledwie kilku dni przeprowadzono ponad 16 tys. sprzedaży tych NFT. 

Popyt kreowany z “miłości do stóp”

Niektórzy zastanawiają się, co sprawiło, że kolekcja Feetpix zyskała tak szybko popularność. Obserwatorzy zauważyli, iż projekt ten nie ma żadnego planu rozwojowego, nie składa obietnic, nie podejmuje działań marketingowych, ani nie płaci influencerom za promocję. Nabywców tokenów z tego zbioru może łączyć zatem chociażby “zamiłowanie do stóp”. 

Z opisu kolekcji wynika, że została ona stworzona po to, aby zaspokoić najgłębsze i najmroczniejsze fantazje. Oficjalna strona kolekcji nie dostarcza potencjalnym nabywcom większej ilości konkretnych informacji. 

Część społeczności wirtualnych walut uznała, iż sukces nowej kolekcji NFT o tematyce stóp może oznaczać powrót sezonu degenów. Podczas gdy jeszcze w 2021 r. rynek tokenów niewymienialnych wygenerował wolumen obrotu w wysokości 25 mld dol., wraz z nadejściem krypto zimy do końca 2022 r. sprzedaż NFT spadła o około 88%.

Tajemniczy twórcy Feetpix wyśmiali nagły sukces własnego projektu za pośrednictwem konta na Twitterze. W ich opinii posiadacze tokenów przedstawiających stopy z elementami erotyki wykazują oznaki dewiacji seksualnej. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.