Naga Markets

Likwidatorzy zamierzają sprzedać kolekcję tokenów niewymienialnych zgromadzoną przez Three Arrows Capital. Środki pozyskane tą drogą trafią na poczet pokrycia zobowiązań tej firmy. Przynależny do niej fundusz Starry Night Capital, który przeznaczył na nabycie NFT tj. Crypto Punks, czy Rare Pepe miliony dolarów, zostanie zlikwidowany.

NFT zgromadzone przez Three Arrows Capital zostaną wyprzedane

W obecnym tygodniu tokeny niewymienialne zakupione przez znany kryptowalutowy fundusz hedgingowy, który nie przetrwał bessy na rynku, trafiły w ręce firmy Teneo zajmującej się jego procesem upadłościowym. Pod koniec czerwca 2022 r. sąd z Brytyjskich Wysp Dziewiczych nakazał likwidację Three Arrows Capital.

Przeniesienie aktywów kryptograficznych pochodzących od Starry Night Capital do nowego portfela zostało potwierdzone przez wyznaczonego likwidatora. Aktywa przekazano mu w ciągu ostatnich dni. 

Środki pochodzące z ‘’likwidacji’’ gromadzonych NFT zostaną przeznaczone na pokrycie zobowiązań wytworzonych przez 3AC. Pseudoanonimowy kolekcjoner tokenów niewymienialnych ma pomóc firmie Teneo w wystawieniu aktywów nabytych przez Starry Night Capital na sprzedaż.

Fundusz przeznaczony do inwestycji w NFT został uruchomiony przez Three Arrows Capital, gdy sektor tokenów niewymienialnych wznosił się na wyżyny. Był to sierpień 2021 r. Od tamtej pory wydał on miliony dol. na inwestycje w tego typu aktywa. Obecne wolumeny transakcyjne na rynku NFT są o wiele niższe. Przez zmniejszoną aktywność ze strony inwestorów zgromadzoną kolekcję z pewnością będzie trudno sprzedać po takich cenach, za jakie nabyto poszczególne tokeny. Firma analityczna Nansen wyceniła ją na jedynie 846 tys. dol. w ETH. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Przyczyny upadku 3AC

Znany kryptowalutowy fundusz hedgingowy stał się niewypłacalny w maju br. po głośnym upadku ekosystemu Terra oraz przynależnej do niego kryptowaluty LUNA i stablecoina UST. Firma ta poczyniła także kilka innych inwestycji związanych z wirtualnymi walutami, a w wyniku pogłębiających się spadków na tym rynku zaczęła mieć coraz większe kłopoty.

Bossa

3AC złożył wniosek o ogłoszenie upadłości w czerwcu br. Twierdził wówczas, że jego zadłużenie względem wierzycieli wynosi 3,5 mld dol. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułAkcje Creotech zyskują dzięki udziałowi w produkcji komputerów kwantowych
Następny artykułSytuacja Credit Suisse budzi coraz więcej emocji. Czy mamy powody do obaw?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.