Naga MarketsW skutek trwającej od kilkunastu miesięcy “kryptowalutowej zimy” ceny niemal wszystkich aktywów cyfrowych znacząco straciły na wartości. Obronną ręką nie wyszedł z tego nawet Bitcoin, którego notowania osunęły się w skrajnym momencie o ponad 84%. Zwolennicy kryptowalut w dalszym ciągu nie przestają jednak wierzyć, że po tak dynamicznej deprecjacji musi przyjść okres “kryptowalutowej wiosny” a nawet “lata”.


Krypto-entuzjaści spodziewają się, że kolejna “iskra”, która może spowodować wzrosty notowań cyfrowych aktywów pochodzić będzie ze światowych banków centralnych, które mogłyby być zainteresowane zakupem BTC. Sugerują oni, że instytucje te mogłyby wykorzystać najpopularniejszą z walut wirtualnych jako formę cyfrowego złota.

“Bitcoin jest dziś głównie wykorzystywany jako cyfrowe złoto. Pytanie brzmi: kto będzie kupował złoto cyfrowe? Jeśli banki centralne zaczną gromadzić BTC, może to mieć ogromny wpływ na jego cenę” – powiedział Garrick Hileman, szef działu badań Blockchain i współpracownik naukowy w London School of Economics.

Banki centralne, które ustalają wysokość stóp procentowych, kontrolują podaż nowych pieniędzy a także dbają o stabilność cen oraz całego systemu finansowego i płatniczego zarządzają potężnymi rezerwami finansowymi. Gdyby tylko takie banki jak Rezerwa Federalna USA czy Europejski Bank Centralny zdecydowały się na zakup BTC w celu tworzenia rezerw kryptowalutowych, mogłoby to wywołać bezprecedensową falę wzrostów.

Warto jednak przypomnieć, że zdecydowana większość spośród światowych banków centralnych dość nieufnie podchodzi do kryptowalut. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż aktywa cyfrowe powstały m.in. po to, by walczyć z obecnym systemem i być środkiem wymiany wartości pomijającym pośredników jakimi w tradycyjnych płatnościach są właśnie banki.

Garrick Hileman wskazuje jednak na giełdę kontraktów terminowych na BTC, CME oraz Komisję ds. Egzekwowania Prawa, która już kilkukrotnie wystawiała pod młotek Bitcoiny skonfiskowane bądź pozyskane z różnego rodzaju dochodzeń:

“Egzekwowanie prawa zazwyczaj nie licytuje przechwyconej kokainy” – dodał wskazując, że “coraz więcej osób przyznaje, iż Bitcoin będzie tu obecny.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 26.03.2019 EUR/USD, USD/JPY
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Neuca – skup akcji pomoże notowaniom?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here