Naga MarketsMiesiące wakacyjne, do których zalicza się także sierpień zazwyczaj wykazują mniejszą aktywność traderów z rynku walutowego. Widać to całkiem dobrze po wolumenie (ADV), który mimo, że jest mieszany jeśli chodzi o wzrost czy spadek, to spadki były zdecydowanie większe w porównaniu do wzrostów. Średni dzienny wolumen badano u poniższych podmiotów przy 23 sesjach handlowych jakie miały miejsce w sierpniu 2017 r.


Największy średni dzienny wolumen (94 mld USD) odnotowano tradycyjnie w Thomson Reuters. Spadł on jednak pod poziom 100 mld USD, a poza tym był najniższy w tym roku. W ujęciu miesięcznym pozostał natomiast na tym samym poziomie co w lipcu br..

Najniższy średni dzienny wolumen (ADV) odnotowano w detalicznej odnodze Gain Capital (Forex.com), gdzie w sierpniu osiągnął pułap 7,6 mld USD. W ujęciu miesięcznym wolumen spadł tam aż o 7,6% z 8,3 mld USD jakie zanotowano w lipcu 2018 r.

Źródło: Opracowanie własne

Poniżej dane dotyczące wolumenu ADV od sierpnia 2017 do sierpnia 2018 r.:

Mieszany ADV w sierpniu

Jak pisałem na wstępie, dane za sierpień są mieszane. Po lipcowym spadku połowa podmiotów utrzymała się ponad kreską jeśli chodzi o wolumen ADV, a druga połowa zaliczyła osunięcia. Na tym samym poziomie pozostał jedynie wolumen u największego ECN-a, a mianowicie Thomson Reuters.

Największy spadek po raz kolejny zaliczył Saxo Bank, gdzie wolumen ADV skurczył się o 17,3% w ujęciu miesięcznym, do poziomu 8,5 mld USD. Miesiąc wcześniej spadek był jeszcze większy. Oprócz Saxo Bank, niższy wolumen odnotowano także w FastMatch, Gain Capital oraz Exness

Wśród podmiotów z wyższym wolumenem znalazł się Cboe FX Markets (+5,1%), NEX Group (+3,4%) oraz FXSpotStream (+2,4%)

Dostęp do rynku OTC oferuje broker Royal >>

Źródło: Opracowanie własne

Lepiej w ujęciu rocznym

Z kolei w stosunku rok do roku dane prezentują się inaczej. Widać znaczny wzrost wolumenu w FXSpotStream (kolejny miesiąc z rzędu), gdzie ADV na poziomie 28,4 mld USD był aż o 47,6% wyższy niż w sieprniu 2017-go roku.

Spadek wolumenu w ujęciu rocznym odnotowano natomiast kolejny miesiąc z rzędu w Gain Capital (-26,5%) oraz Saxo Bank (-20,2%).

Źródło: Opracowanie własne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here