Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raport amerykańskiej EIA odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 4,58 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją tym razem również zakładał wzrost, lecz o 3,24 mln baryłek. 


Zapasy ropy rosną o 5,88 mln baryłek

Zapasy ropy naftowej rosną drugi tydzień z rzędu. Tym razem wzrost był wyższy od ubiegłotygodniowego i wyniósł 5,88 mln baryłek. Analitycy byli tu bardziej optymistycznie nastawieni i mimo, że również oczekiwali wzrostu, to jedynie o 3,24 mln baryłek.

Jeśli z kolei chodzi o zapasy benzyny, to tu widoczny jest znaczny ich spadek, bo aż o 8,43 mln baryłek. Ostatnio porównywalnie duży spadek zapasów zanotowano w pierwszym tygodniu stycznia br..

Ropa

Cena ropy naftowej wyrażana w dolarach amerykańskich przetestowała już zarówno maksima dzisiejszej sesji jak i dolne ograniczenie zakresu w jakim porusza się ten walor od godzin popołudniowych.

Ewentualne, dalsze spadki intraday mogą zostać ograniczone przez linię trendu widoczną na wykresie lub też obszar wsparcia w obrębie 48.36. Przełamanie tych poziomów oznaczać może głębszy ruch spadkowy.

Od góry natomiast kluczowy obszar oporu zlokalizowany jest w okolicach poziomu 49.25. Kupującym nie udało się go pokonać w ubiegłym tygodniu i mimo kilku prób rajdu na północ, ta została zepchnięta do poziomu 47.00

Handlując opcjami binarnymi pod wydarzenia takie jak omówiono wyżej możesz uniknąć niebezpieczeństwa związanego z wybiciem stop przy skoku zmienności. Sprawdź w tym celu ofertę uTrader >>

USDCAD

Ruch wzrostowy na parze walutowej USDCAD rozpoczął się jeszcze przed odczytem danych o zapasach ropy naftowej. Jak widać notowania korygują silne spadki od oporu na 1.2410. Korekta ta przybrała formę kanału, gdzie osłabienie dolara kanadyjskiego po powyższym odczycie doprowadziło do testu górnego ograniczenia tej formacji.

Jeśli opór kanału zostanie skutecznie wybity, niewiele wyżej kupujący mogą napotkać na opór w postaci 50% zniesienie ostatniego impulsu spadkowego. Z kolei w przypadku pozytywnego testu, cena nadal powinna poruszać się w kanale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here