Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Najważniejszymi publikacjami tego poranka były dane dotyczące PMI dla przemysłu w kolejnych krajach europejskich. Jedynie w przypadku Hiszpanii oraz Włoch widzieliśmy rezultaty lepsze od prognozowanych. W przypadku Unii Europejskiej natomiast wynik pokrył się z konsensusem (51.00pkt). Ostatnimi czasy jednak nawet dobre dane nie wpływają na umacnianie się EUR – w przypadku mieszanych tym bardziej nie mogliśmy na to liczyć.

Dzisiaj przeważająca część informacji z rynku to te skupiające się na dolarze amerykańskim. „Festiwal” publikacji rozpoczynamy o godzinie 14:30 od podania PCE – osobistych wydatków konsumpcyjnych oraz ich deflatora bazowego. O tej samej godzinie opublikowane zostaną również odczyty odnośnie przychodów i wydatków gospodarstw domowych w USA.

Godzina 15:45 to kolejny odcinek z serii PMI dla przemysłu. Zaledwie kwadrans później poznamy wydatki w budownictwie oraz kolejny indeks PMI dla przemysłu – tym razem publikowany jednak nie przez europejski Markit, a przez amerykańskie ISM (spodziewamy się delikatnego osunięcia).

W nocy (04:30) obradował będzie Bank Australii. O ile większość ekonomistów ankietowanych przez Reuters nie spodziewa się cięcia stóp procentowych, to niektórzy inwestorzy są przekonani, że RBA może nas zaskoczyć. Przełożyłoby się to na kolejną falę osunięć dolara australijskiego. Brak decyzji odnośnie cięć i utrzymaniu stopy na poziomie 2.5% może natomiast wywołać korektą na AUD/USD nawet powyżej 0.80.

Silne i słabe aktywa finansowe

USD/JPY konsoliduje kolejny tydzień z rzędu, EUR/USD próbuje mozolnie odbijać do góry jednak cały czas jest blokowane. Na AUD trwa kontynuacja korygowania dołków.

SILNE: JPY

SŁABE: CAD, CHF

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne pod opcje binarne:

– NZD/JPY – kolejna podobna korekta?

– EUR/JPY – w kanale spadkowym

– EUR/AUD – podaż zwiększa aktywność

Kiedy 19 stycznia na USD/JPY pojawiła się świeca pin bar przy poziomie wsparcia, wiele osób prognozowało silne wzrosty. Zapędy zostały jednak bardzo silnie przyhamowane na poziomie 118.84 i od tego momentu cena porusza się w wąskim – 160 pipsowym zakresie.

USDJPYDaily 02.02

O ile można by polecać tutaj grę na odbicia (świece układają się jak widać praktycznie naprzemiennie), to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wstrzymanie się do wybicia jedną lub drugą stroną z konsolidacji. Jako, że trend w szerszej perspektywie jest wzrostowy, szczególnie interesować będzie nas wybicie górą, następnie retest 118.84 (wtedy już jako wsparcia), pojawienie się sygnału kupna i dalsze wzrosty w stronę 120.98.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here