Naga Markets

Kolejny testnet jest gotowy do integracji z Beacon Chain. Będzie to grunt pod próbę generalną aktualizacji The Merge, w ramach której Ethereum zmieni mechanizm osiągania konsensusu z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Próba ta dostarczy programistom ETH cennych informacji technicznych. 

Kolejny testnet gotowy do połączenia z Beacon Chain

Na początku czerwca br. sieć testowa Ropsten przeszła pomyślnie integrację z Beacon Chain. Obecnie to samo czeka kolejny testnet – Sepolia. Będzie to grunt pod próbę generalną zmiany konsensusu projektu Ethereum z PoW na PoS.Po połączeniu z dedykowanym blockchainem testnet ten dostarczy programistom dane o tym, co może stać się z główną siecią ETH przy dokonywaniu takich zmian. Dokładna data tej fuzji nie została jeszcze podana. 

Tego typu próby są niezbędnymi elementami dla deweloperów ETH, aby ci mogli wcześnie wyłapać wszystkie błędy i wprowadzić poprawki.  W ramach aktualizacji The Merge, która prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym r., sieć główna Ethereum porzuci swój dotychczasowy energochłonny konsensus na rzecz PoS. 

Wedle szacunków, odejście Ethereum od PoW powinno zmniejszyć zużycie energii przez ten projekt o 99,9%.

Publiczne sieci testowe tj. Ropsten i Sepolia zostały zaprojektowane do replikowania warunków pracy sieci głównych, bez wpływu na nie. Ta pierwsza jest najdłużej działającym testnetem Ethereum, druga zaś została uruchomiona w październiku 2021 r. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Opóźnienie tzw. bomby trudności

W ubiegłym tygodniu poinformowano o tym, że twórcy Ethereum postanowili przesunąć środek mający na celu zniechęcenie górników Ethera do dalszego wydobywania tej kryptowaluty.  W ramach ‘’zrzucenia’’ tzw. bomby trudności kopanie ETH byłoby coraz trudniejsze, co w efekcie doprowadziłoby do spadku rentowności tego procesu.

Główny programista Ethereum – Tim Beiko napisał na Twitterze, iż wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone przed pełnym wdrożeniem na drodze do The Merge. Z tego też powodu bomba trudności może pojawić się dopiero za około 2 miesiące. 

Druga co do wielkości kryptowaluta handluje obecnie w okolicach 1,1 tys. dol. za monetę. Od ATH w wysokości 4,8 tys. dol. dzieli ją ponad 78%.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKurs akcji spółki Allegro wzrósł o 2,56 proc.
Następny artykułNotowania USD/CAD przy górnej krawędzi 12 miesięcznego kanału wzrostowego
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here