Naga MarketsCHF, Szwajcaria, ComparicSzwajcaria odnotowuje szybki postęp w dziedzinie kryptowalut. W lipcu 2017 r. szwajcarski prywatny bank Falcon ogłosił, że będzie przechowywać i handlować bitcoinem w ramach swojej własnej infrastruktury aktywów, kwestionując status quo, ponieważ większość banków w kraju odmawiała wtedy akceptacji kryptowalut. Teraz inny duży bank – Maerki Baumann Private Bank w Zurychu, zapowiada, iż będzie akceptował waluty cyfrowe. Jedynym warunkiem ma być to, że muszą one podchodzić z jakiejś usługi lub z bezpośredniego wydobycia.


Zobacz również: Bitcoin futures: Liczba kontraktów ponownie w dół do 4641

Te artykuły również Cię zainteresują
Maerki Baumann Private Bank stwierdził, że widzi kryptowaluty jako alternatywę dla inwestorów jednocześnie przyznając, iż ich doświadczenie z tym nowym rynkiem jest nieco ograniczone:

„Maerki Baumann ściśle monitoruje rozwój tych instrumentów inwestycyjnych i ich regulacji bez dotychczasowego zaangażowania w tym obszarze. Dotyczy to inwestycji w kryptowaluty, a także technologii wymaganych do handlu nimi i ich przechowywania. Obecnie postrzegamy kryptowaluty jako alternatywne narzędzia inwestycyjne, ale póki co mamy ograniczone doświadczenie i dane (cena, zmienność, wolumen) dostępne w naszej ofercie.”

Mechanizmy, których użyje bank do uwierzytelnienia pochodzenia kryptowaluty nie zostały jeszcze ujawnione.

Z kolei nasz zachodni sąsiad również podejmuje poważne kroki w sektorze kryptowalut. Druga co do wielkości giełda w Niemczech Boerse Stuttgart ujawniła plany wprowadzenia kompleksowego pakietu narzędzi inwestycyjnych związanych z rynkiem kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSP500: pod koniec miesiąca możliwy początek cyklu spadkowego
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, GBP/JPY, Srebro
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here