Naga MarketsChristine Lagarde, prezes MFW

Równouprawnienie kobiet i mężczyzn jest tematem, który coraz mocniej angażuje opinię publiczną. Warto także w tym miejscu przypomnieć o wynikach najnowszego zestawienia “Women in Work Index” 2019, z którego wynika, że Polska jest drugim po Luksemburgu krajem, który od 2000 r. dokonał największego skoku w zakresie dostępności i przyjazności rynku pracy dla kobiet. Równowaga płci staje się coraz istotniejsza również w instytucjach finansowych.


UE naciska na równowagę płci

Z najnowszych doniesień wynika, że rządy europejskie są gotowe zobowiązać się do uwzględnienia równowagi płci przy wyborze kolejnego prezesa Europejskiego Banku Centralnego jak również innych członków zarządu EBC. W praktyce mogłoby to oznaczać zwiększenie szans potencjalnych kandydatek na jedno z najważniejszych stanowisk w strefie euro.

Projekt dokumentu zawierający zapisy dot. równowagi płci przy podejmowaniu decyzji o przyszłych nominacjach, w tym w zbliżającej się procedurze mianowania prezesa EBC, jak również innego członka Zarządu EBC ma zostać omówiony przez przedstawicieli państw członkowskich UE. Jeżeli uzgodnią oni dokładne brzmienie tego pisma, zostanie ono wysłane do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w imieniu wszystkich rządów UE.

Bloomberg donosi, że projekt ten ma być odpowiedzią na zgłoszona kilka dni temu skargę dotyczącą “braku szacunku” dla równowagi płci przy identyfikowaniu wiodących kandydatów na kluczowe stanowiska w instytucjach finansowych UE.

Christine Lagarde zastąpi Mario Draghiego w EBC?

Wezwania do równowagi płci mogą być lepiej słyszalne w czerwcu, kiedy to UE ma zdecydować, kto zastąpi szefów Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i EBC – wszyscy oni, podobnie jak szefowie Parlamentu Europejskiego, są mężczyznami. Potencjalnymi kandydatkami na stanowiska w EBC są bez wątpienia dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde i zastępca prezesa Banku Francji, Sylvie Goulard.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Play nie były tak wysoko od lipca 2018 r. Szósty dzień wzrostów
Następny artykułKurs euro osłabia się względem funta. Dalsze spadki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here