Naga MarketsWraz z pojawiającą się na zegarze godziną 16:00 naszego czasu, na rynkach pojawiło się kilka istotnych danych zza oceanu. Najważniejszy wskaźnik dotyczył sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych, który w ujęciu miesięcznym dość znacznie osunął się przy wcześniejszym odczycie. Jak było tym razem?

Sprzedaż nowych domów na poziomie 560 tysięcy

Niestety oczekiwania prognostów, co do wzrostu sprzedaży nowych domów za sierpień w Stanach Zjednoczonych nie zostały spełnione. Spadek sprzedaży o 3,4% wskazuje na liczbę 560 tysięcy. Prognoza zakładała natomiast 588 tysięcy, co dawałoby wzrost o 3,3%.

Jedyna pozytywna informacja mówi o rewizji poprzedniego odczytu. Spadek sprzedaży osiągną wtedy pułap 9,4%, natomiast po rewizji jest to już tylko -5,5%.źródło: tradingeconomics.com

Pozostałe odczyty

Poniżej także pełne zestawienie pozostałych wskaźników, które poznaliśmy o godzinie 16-tej. Jak widać, wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board również nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

źródło: investing.com

Jak sytuacja na Eurodolarze?

Podczas dzisiejszej sesji na Eurodolarze królują niedźwiedzie. Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, udało im się przetestować lokalny obszar oporu w obrębie 1.1865, po czym cena została dynamicznie sprowadzona pod kluczowe wsparcie między 1.1822/37.

Zamknięcie dzisiejszej sesji pod tym wsparciem będzie wskazywało na potencjał do dalszych spadków, gdzie najbliższy cel widoczny jest w okolicach 1.1688.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here