Naga MarketsJak pisałem już przy okazji ostatniego przeglądu, funt szterling podatny jest na wszelkie newsy związane z umowa ws. Brexitu, co prowadzi do skoków zmienności, a w przypadku jednej z par, także do zmiany trendu krótkoterminowego.


GBPCHF i inne pary z funtem

To właśnie na parze walutowej GBPCHF krótkoterminowy trend zmienił się na wzrostowy. Może to skłaniać do poszukiwania okazji zakupowych po korekcie, należy jednak mieć świadomość rychłego odwrócenia trendu w przypadku wiadomości niekorzystnych dla brytyjskiej waluty.

Zmiana trendu nastąpiła także na EURGBP. Para ta porusza się teraz na południe. Z kolei na GBPAUD, GBPCAD oraz GBPNZD kontynuowany jest krótkoterminowy trend wzrostowy.

AUDJPY

Notowania pary walutowej AUDJPY poruszają się w trendzie spadkowym. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs znalazł się w strefie oporu (zniesienie 33-66%), która dodatkowo zbiega się z 20-okresową średnią. Na razie jednak nie utworzył się żaden prawidłowy sygnał do sprzedaży.

Podobna sytuacja panuje na NZDJPY z tą różnicą, że tam sprzedający będą mieli do pokonania istotne wsparcia (okolice 72.35).

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

EURNZD

Para walutowa EURAUD kontynuuje trend wzrostowy, podobnie z resztą jak EURAUD. Jako wsparcie dynamiczne dobrze sprawdza się tu 20-okresowa SMA.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here