Naga Marketsklawiatura z przyciskiem bitcoinW Urzędzie Praw Autorskich USA złożony został kolejny wniosek o zarejestrowanie praw do whitepaper Bitcoina. Pierwszy z nich należał do podającego się za Satoshi Nakamoto australijskiego przedsiębiorcy Craiga Wrighta. Tym razem prawa do dokumentu rości sobie Wei Liu, który we wniosku również podpisał się jako niezidentyfikowany dotąd pomysłodawca kryptowalut.


Rejestracja nie oznacza nadania praw autorskich

Pierwsza informacja o złożenie wniosku o zarejestrowanie praw autorskich pojawiła się 21 maja 2019 roku, kiedy do amerykańskiego urzędu wpłynął dokument autorstwa Craiga Wrighta, od lat podającego się za Satoshi Nakamoto. Autorem kolejnego wniosku jest niejaki Wei Liu, który również twierdzi, że jest legendarnym twórcą Bitcoina.

Wniosek jest datowany na 24 maja 2019 roku (numer TX0008726120), natomiast Wright przedkładał swój własny wniosek 11 kwietnia 2019 roku.

Źródło: Urząd Praw Autorskich

Chociaż nie wiadomo kim jest Wei Liu oraz czemu złożył wniosek o rejestrację praw autorskich, to zdaniem ekspertów może to być odpowiedź na dokument Craiga Wrighta. Należy bowiem pamiętać, że rejestracja w urzędzie nie oznacza nadania praw własności, ani nie pełni roli oficjalnego patentu. Co więcej urząd nie weryfikuje tożsamości wnioskodawców, w związku z czym teoretycznie każda osoba może wystąpić o rejestrację dowolnego dokumentu, tak jak miało to miejsce w przypadku whitepaper Bitcoina.

Jeżeli chodzi o samego Wrighta, to w dniu pojawienia się informacji o złożeniu wniosku, przedstawiciele przedsiębiorcy wystosowali następujące oświadczenie: – W przyszłości Wright zamierza przepisać prawa autorskie na Stowarzyszenie Bitcoin, aby utrzymać je na korzyść ekosystemu Bitcoina. Stowarzyszenie Bitcoin to globalna organizacja branżowa dla firm używających najpopularniejszą kryptowalutę. Obsługuje BSV i jest właścicielem oprogramowania klienckiego Bitcoin SV.

Zobacz również: Urząd Praw Autorskich wcale nie uznał Craiga Wrighta za twórcę BTC?

Jak się okazuje w USA, aby zarejestrować wniosek o prawa autorskie wystarczy Internet oraz kwota 55 dolarów. Władza Stanów Zjednoczonych jedynie przyjęła oświadczenie Wrighta i Liu podających się za twórców Bitcoina: „Zgodnie z ogólną zasadą, kiedy Urząd ds. Praw Autorskich otrzymuje wniosek o rejestrację, wnioskodawca potwierdza prawdziwość oświadczeń złożonych w złożonych materiałach. Urząd ds. Praw autorskich nie bada prawdziwości złożonego oświadczenia” – napisał w informacji prasowej Urząd Praw Autorskich i dodałtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here