Naga MarketsO godzinie 15:00 poznaliśmy dane dotyczące otwartych wakatów w USA za styczeń 2019 roku tzw. JOLTs. Jak się okazało, publikacja była pozytywna. Wzrost miał miejsce także w nastrojach konsumentów badanych przez Uniwersytet Michigan. Mimo sprzyjających wyników, kurs dolara traci do euro.


JOLTs z kolejnym rekordem

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w styczniu 2019 r. wyniesie 7,310 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (7,479 mln zrewidowane dodatnio z 7,335 mln). Obecny odczyt na poziomie 7,581 mln okazał się więc miłą niespodzianką. Warto także zwrócić uwagę, iż jest to najlepszy rezultat od początku publikacji tego raportu, a więc od 2001 roku. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS

Liczba nowych miejsc pracy wzrosła w wielu branżach, przy czym największy wzrost odnotowano w handlu hurtowym (+91 000), nieruchomościach, wynajmie i leasingu (+60 000) oraz informacji (+42 000).

Lepsze nastroje konsumentów

Wstępne dane badania nastrojów konsumentów przeprowadzonego przez Uniwersytet Michigan wskazują na polepszenie w stosunku do poprzedniego odczytu. Indeks oczekiwań konsumentów wzrósł w ujęciu miesięcznym o 5,7% do poziomu 89,2. Oczekiwania były wzrostowe, jednak niższe, plasowały się bowiem na poziomie 86,0

Wzrosty zanotowań także wskaźnik nastrojów konsumentów, który w ujęciu miesięcznym zwiększył się o 4,3%. Był jednak niższy niż przed rokiem, kiedy to odnotowano wskazania na poziomie 101,4. Ostateczne dane pojawią się 29 marca 2019 roku.

EUR/USD na nowych maksimach w tym tygodniu

Mimo pozytywnych odczytów, kurs dolara osłabia się do euro, co skutkuje wzrostem notowań pary EUR/USD. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, cena ponownie wsparła się na okrągłym poziomie 1,1300.

Dynamiczne odbicie od 1,13 skierowało notowania do nowych maksimów w tym tygodniu. Obecnie cena zmaga się ze strefą oporu między 1,1335 – 1,1342. Kolejnym celem kupujących może być opór formacji klina w jakiej kurs porusza się od początku roku (okolice 1,1367).

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here