Naga Marketsbinarny raport południowy

Binarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Darmowe szkolenia online z Comparic 18-24 maja


Dzisiaj w godzinach porannych Bank Rezerw Australii opublikował protokoły ze swojego ostatniego posiedzenia polityki pieniężnej. W RBA minutes czytaliśmy między innymi, że członkowie banku najchętniej zobaczyliby AUD na zdecydowanie niższych poziomach – zbyt droga waluta blokuje bowiem rozwój gospodarczy kraju. Zwrócono również uwagę na spowolnienie chińskiej koniunktury, co może negatywnie odbić się na trendach wzrostowych w Państwie Kangurów. Po publikacji gołębich protokołów AUD oczywiście osłabił się – pełniejsze podsumowanie minutek znajduje się w Forex na Żywo.

O godzinie 10:30 napłynęło do nas prawie 30 różnych publikacji z Wielkiej Brytanii – w zdecydowanej większości dotyczących różnych komponentów inflacji CPI oraz PPI. W miejscu tym wystarczy powiedzieć, że najistotniejsze z nich opadły zdecydowanie w stosunku do konsensusu, co przełożyło się na deprecjację funta szterlinga. Pół godziny później danymi dzieliła się natomiast strefa EUR. Poznaliśmy bilans handlowy (19.7mld EUR vs 22.90mld) oraz wyniki inflacji CPI, która pokryła się z oczekiwaniami (spadek mdm do 0.2% z 1.1% oraz bez zmian CPI bazowe rdr 0.6%). W tym samym momencie niemiecki instytut ZEW podał wyniki sondażu oceniającego sytuację ekonomiczną oraz obecną kondycję gospodarczą naszych zachodnich sąsiadów. Wyniki zanotowały silne osunięcie, jednak nie przełożyło się to na deprecjację EUR/USD (para spadła już wcześniej poniżej 1.12 w związku z komentarzami członków ECB).

Dzisiaj to nie koniec atrakcji. O 14:30 dane z rynku amerykańskiego dotyczące pozwoleń na budowę mdm oraz budowy nowych domów mdm.

Silne i słabe aktywa finansowe

USD drugi dzień z rzędu odrabia zeszłotygodniowe spadki, EUR leci w dół, na czym zyskuje polska złotówka odrabiając wczorajsze straty.

SILNE: USD, PLN

SŁABE: EUR, GBP, CAD

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

AUD/JPY – sygnał do wzrostów

USD/SGD – przy górnej krawędzi kanału

GOLDH1

We wczorajszym raporcie binarnym zwracaliśmy uwagę na świecę pin bar, która uformowała się na wysokości lokalnego oporu i mogła sugerować spadki. Następnie na wykresie rozrysowała się kolejna pinezka w tym samym miejscu. Cena zaczęła ostatecznie opadać i deprecjację widzieliśmy również w trakcie dzisiejszej sesji. Jak do tej pory zatrzymaliśmy się na wysokości szczytów z 13 maja na 1218.40. Jak widać cena spadła jednak pod lokalne wsparcie (obecnie opór) intraday wyznaczane przez średnią ruchomą 50EMA oraz poziom 1224.00. Rysująca się obecnie świeczka znowu posiada kształt pinezki z bardzo długim górnym knotem naruszającym strefę oporu. Jeżeli dojdzie do zamknięcia w takim kształcie rozważymy grę na dalsze spadki.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here