Naga Marketssąd, młotek, comparicPozew złożony niedawno w sądzie okręgowym w Nowym Jorku sugeruje, że poszkodowany inwestor został wprowadzony w błąd inwestując 2 miliony dolarów w kryptowalutę MCash.


Powód Lijun Sun przekazał aż 2 miliony dolarów nowojorskiej grupie inwestycyjnej Blue Ocean Capital Group Inc. na zakup tokenów MCash. Okazało się jednak, że nie była to najlepsza inwestycja:

“Token MCash nie tylko nie został prawidłowo zarejestrowany w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ale co ważniejsze, w związku ze sprzedażą tokena MCash, pozwani dokonali wielu błędnych interpretacji i pominięć, które skłoniły Powoda do zainwestowania 2 milionów USD.”

Kłamstwa?

Materiały dostarczone inwestorowi rzekomo nie odzwierciedlały dokładnie charakterystyki  tokena ani warunków jego zakupu. Dopiero po dokonaniu inwestcji Sun zdał sobie sprawę, że będzie musiał zawrzeć umowę kupna za pomocą tokenów nie z Blue Ocean Capital, ale z inną firmą, której pozwani rzekomo nie ujawnili. Tokeny MCash również zostały uznane za niezarejestrowane papiery wartościowe, dla których w USA nie było legalnego rynku.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, powód ma teraz prawo do odszkodowania o wartości 6 milionów dolarów. Sun twierdzi również, że niektórzy z pozwanych, w imieniu Blue Ocean Capital, popełniali federalne oszustwa związane z papierami wartościowymi.

Sun twierdzi, że nie zainwestowałby funduszy w Blue Ocean Capital, gdyby wiedział o tych faktach. Skarżący utrzymuje również, że podczas osobistego spotkania z prezesem firmy, ten “przyznał, że był świadomy, że transakcja, w której był zaangażowany ze skarżącym, nie była legalna w Stanach Zjednoczonych i mógł być narażony na zarzuty oszustwa. ”

Dane z portalu Etherescan pokazują, że MCash, token ERC-20, jest przechowywany na dwóch adresach i warty jest… 0,00 USD. Strona internetowa Blue Ocean Capital nie działa, ale wideo z okazji startu projektu w Nowym Jorku jest nadal dostępne na YouTube.

Warto nadmienić, że oskarżona firma otrzymała m.in. nagrodę Six-Star Diamond od członka rodziny Trumpa – Joey’a “No Socks” Cinque. Nagroda jest zwykle przyznawana firmom z branży hotelarsko-gastronomicznej, takim jak restauracje, ośrodki golfowe i hotele…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here