Naga MarketsKolejny lockdown Wielkiej Brytanii niewykluczony. Funt spadaLiczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii silnie wzrasta, a inwestorzy obawiają się kolejnego lockdownu UK. Minister spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział, że nie może wykluczyć ogólnokrajowego zamknięcia. Z kolei Boris Johnson zapewnia, że jego rząd dołoży wszelkich starań, by zachować miejsca pracy. Kurs funta (GBP/USD) znalazł się dziś na 2-miesięcznym dołku.

  • Brytyjski rząd wprowadził wczoraj nowe restrykcje
  • Liczba dziennych przypadków infekcji wyniosła w ciągu tygodnia około 4000
  • Boris Johnson zadeklarował, że rząd zapewni wsparcie pracownikom i firmom

Rząd UK ma zatroszczyć się o firmy i pracowników

Wczoraj Boris Johnson ustalił nowe zasady mające na celu ograniczyć wzrost zachorowań na koronawirusa. Puby i restauracje mają być zamykane do godziny 22:00. Pracownikom biurowym zaleca się natomiast, by pracowali z domu, jeśli mogą.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Nowe ograniczenia w Wielkiej Brytanii położyły gwałtowny kres dążeniu rządu do otwarcia gospodarki i ożywienia wzrostu. Pierwszy lockdown z marca spowodował wywołał najgorszą recesję w Wielkiej Brytanii od ponad wieku. Jednakże, liczba infekcji koronawirusem gwałtownie wzrosła po wakacjach, a potwierdzona liczba dziennych przypadków w ciągu ostatniego tygodnia wyniosła około 4000.

Dziś natomiast brytyjski premier mówił, że zatroszczy się o los firm i pracowników.
-Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc firmom zachować miejsca pracy – powiedział w Johnson i dodał, że będą kontynuowane będą programy wsparcia zatrudnienia.

– Będziemy nadal zapewniać najlepsze wsparcie, aby ludzie mogli podjąć pracę przy jednoczesnym zwalczaniu wirusa. Patrzymy teraz na ogromny pakiet inwestycji w miejsca pracy i wzrost w perspektywie krótko- i średnioterminowej – przekonywał premier.

Nie bez znaczenia pozostaje także wciąż nieuregulowana kwestia, tego co będzie mieć miejsce po zakończeniu okresu przejściowego, kiedy Wielka Brytania faktycznie opuści Unię Europejską

Funt na poziomach z lipca

Spadki na funcie szterlingu rozpoczęły się w piątek po przetestowaniu okrągłego poziomu 1,30 USD. Wczoraj natomiast niedźwiedziom udało się ustanowić nowy, niższy dołek i przełamać kluczowy obszar wsparcia horyzontalnego przy 1,2750.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Dziś funt spadł jeszcze niżej, ale znaczną część tych strat udało się odrobić. Kolejne wsparcie na parze walutowej GBP/USD znajduje się w pobliżu 1,2620.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here