Naga MarketsInwestor i miliarder Carl Icahn ostrzegł we wtorek, że kolejny kryzys rynkowy może być na horyzoncie, a bitcoin (BTC) może być najlepszym zabezpieczeniem przed inflacją. Podczas gdy rząd Stanów Zjednoczonych kontynuuje stymulowanie gospodarki, Icahn stwierdził, że obawia się, iż dolar amerykański staje się coraz bardziej zdewaluowany, a ceny towarów silnie rosną. Kurs BTC/USD oscyluje niedaleko historycznego szczytu w okolicach 64 000 USD.

Bitcoin alternatywą dla inwestowania na giełdzie. BTC uchroni przed inflacją

Na dłuższą metę z pewnością uderzymy w ścianę. Naprawdę uważam, że nastąpi kryzys przez to w jaki sposób drukujemy pieniądze i w jaki sposób podchodzimy do inflacji. Jeśli rozejrzysz się wokół siebie, zobaczysz rozpędzającą się inflację i nie wiem, jak sobie z tym poradzimy na dłuższą metę – powiedział Icahn w CNBC.Jego komentarze były zgodne z prezesem Rezerwy Federalnej, Jerome’em Powellem, który wspomniał, że inflacja rośnie wraz z problemami z podażą.

Amerykańska gospodarka w dalszym ciągu się otwiera i następuje odbicie w wydatkach. Widzimy presję na wzrost cen, szczególnie z powodu wąskich gardeł dostaw w niektórych sektorach. Skutki te są większe i trwalsze niż oczekiwano, ale będą się zmniejszać, a wraz z nimi oczekuje się, że inflacja spadnie z powrotem do naszego długoterminowego celu 2% – powiedział Powell w przygotowanych uwagach.

Icahn wspomniał o zainwestowaniu w tym roku miliardów w kryptowaluty, ale nadal nie określił swojej konkretnej pozycji na tym rynku. Miliarder nadal wierzy, że może istnieć alternatywa dla inwestowania na giełdzie, a kryptowaluty mogą być warte zbadania.

Mamy wielu mądrych facetów pracujących w Icahn & Company i po prostu nie rozumiemy bitcoina. Nie mówię, że jest zły lub dobry, mówię tylko, że tego nie rozumiemy idei inwestowania w coś, czego nie dostajemy. Czy bitcoin ma wartość wewnętrzną, czy działa jako magazyn wartości? Myślę, że jeśli inflacja szaleje to mimo wielu zmiennych BTC ma pewną wbudowaną wartość – podsumował.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) o krok od historycznego maksimum

Notowania BTC/USD silnie wzrosły we wtorek docierając w okolice poziomu 64 000 USD. Kurs znajduje się o krok od historycznego maksimum 64 893 USD, a jego trwałe przebicie może wykreować kolejną silną falę wzrostową z celem na 70 000 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej okrągłego poziomu wsparcia 60 000 USD wyhamowałby ostatnią presję popytu.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here